Улица.mk

Поранешната презентерка на временска прогноза, а потоа и водителка на различни емисии на Островот, Улрика Џонсон (54), на Инстаграм опиша што ѝ се случило ...
сите 5 | | | веќе видена

Александар и Милена се пар кои веќе добро се познаваат, но ни крај памет на Милена не и текнало дека нејзиниот сакан и подготвува изненадување. Имено, ...
сите 5 | | | веќе видена

Правнуката на еден од најбогатите луѓе во светот, Џон Пол Гети, се омажи за фотографот Тобијас Енгел во Сан Франциско, во венчаница која била изработена од ...
сите 22 | | | веќе видена

Доктор Виктор Исјановски, директор на Здравствениот дом-Скопје, во изјава за порталот „Локално“ вели дека за вакцина против сезонски грип, доколку лицата веќе ...
сите 458 | | | веќе видена

Кинеската тенисерка Шуаи Пенг, која го обвини вицепремиерот Жанг Гаоли дека ја силувал, моментално се води за исчезната, пренесува „Ле Монд“. 35-годишната Пенг ...
сите 18 | | | веќе видена

Изабела Феит Тиченор од американската држава Јута се обесила затоа што не можела повеќе да го трпи малтретирањето од нејзините врсници. Тие ја малтретирале ...
сите 7 | | | веќе видена

Во борделот Fun Palast во Виена е можна вакцинација против Ковид-19. Сите што ќе се вакцинираат таму добиваат бесплатен секс третман во сауна 30 минути со жена ...
сите 8 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон испрати доверливо писмо до сите париски амбасадори во земјите членки на ЕУ, во кое ја изразува својата намера да ги ...
сите 84 | | | веќе видена

Микробиологот д-р Никола Пановски за весникот Вечер вели дека колку повеќе имаме антитела, толку повеќе сме заштитени од инфекција со коронавирусот. Според ...
сите 77 | | | веќе видена

next