Улица.mk

Основачот на „Мајкрософт“, Бил Гејтс, смета дека до средината на следната година ковид-19 ќе предизвикува помалку смртни случаи од обичен грип. -Во средина на ...
сите 36 | | | веќе видена

Пејачката Софија Уриста од бендот „Brass Against“ која стигна до сите светски медиуми поради мочање врз лицето на еден обожавател во текот на настап, се огласи ...
сите 28 | | | веќе видена

БРИТАНСКО-Шведската фармацевтска компанија „Астразенека“ денеска објави дека нејзиниот лек, коктел од антитела против коронавирусот, нуди 83 отсто заштита во ...
сите 95 | | | веќе видена

Иако во последните месеци ретко се појавуваше во јавност, една од најубавите, но и најстилските кралици на светот надокнади оваа недела кога ги угости ...
сите 16 | | | веќе видена

Џорџ Клуни долго време важеше за најпосакуваниот холивудски ерген, а се чини дека емотивниот статус на актерот се промени преку ноќ кога ја запозна адвокатката ...
сите 38 | | | веќе видена

Како што се приближува зимата и бројот на случаи на коронавирус повторно се зголемува, главниот медицински советник на Белата куќа Ентони Фаучи предупредува ...
сите 405 | | | веќе видена

Камила Мародин, модел и моден инфлуенсер, е уапсена утрото на 12 ноември во крајбрежниот град Матињос во бразилската држава Парана, пренесува Дејли Меил. ...
сите 2 | | | веќе видена

Бреди Купер (46) и Ирина Шајк (35) и по разделбата се во одлични односи и неретко заедно излегуваат заедно со својата 4-годишна ќерка Леа, но досега речиси ...
сите 17 | | | веќе видена

Холивудската глумица Хали Бери (55) со децении важи за една од најубавите жени во светот. Таа уште еднаш докажа дека луѓето ширум планетата не се имуни на ...
сите 5 | | | веќе видена

Македонската ТВ водителка и инфлуенсерка Миа Костова на својот Јутјуб канал го објави своето најново видео во кое заедно со Тијана Скулиќ на хумористичен начин ...
сите 3 | | | веќе видена

Сите вработени во јавниот сектор во локалната самоуправа, за да се појават на работа ќе треба да приложат потврда за најмалку една примена вакцина против ...
сите 616 | | | веќе видена

Нема зголемен ризик од смрт од причини кои не се поврзани со КОВИД-19 кај луѓето кои биле вакцинирани против болеста во споредба со невакцинираните, според ...
сите 237 | | | веќе видена

Момче на возраст од 27 години се запали пред катедралата во Стразбур, Франција, во вторникот вечерта, објавија пожарникарите. Итната помош го пренела во ...
сите 9 | | | веќе видена

По завршување на квалификациите за Светското првенство, Македонија ја има историската шанса првпат да игра во бараж за пласман на Мундијалот, но патот е тежок. ...
сите 122 | | | веќе видена

Патникот јадел додека се возел со автобус во Хенан, Кина, и наеднаш почнал да се гуши. Веднаш станал, почнал да кашла за да го исфрли парчето храна што го ...
сите 2 | | | веќе видена

Пејачката Лара Иванова (17) за кратко време стана една од миленичките на тинејџерската публика. Нејзините песни постојано се вртат на радијата, а таа со месеци ...
сите 34 | | | веќе видена

next