Улица.mk

Новак Ѓоковиќ не можел да се исконтролира по победата на Србија против Португалија од 2:1 и директниот пласман на Светското првенство во Катар 2022. Ѓоковиќ ...
сите 129 | | | веќе видена

Фудбалската репрезентација на Македонија го победи Исланд во Скопје со 3-1 и обезбеди учество во доигрувањето за пласман на Светското првенство во Катар. ...
сите 305 | | | веќе видена

Оливера Балашевиќ ги избриша од Инстаграм сите фотографи на нејзиниот покоен сопруг Ѓорѓе Балашевиќ. -Оливера Балашевиќ ги отстрани сите споделени фотографии ...
сите 8 | | | веќе видена

Антивирусните пилули развиени од Мерк и Фајзер/Бионтек се покажаа како успешни во ублажувањето на тешките ефекти на Ковид-19 доколку се земаат во рана фаза, но ...
сите 79 | | | веќе видена

Како што сега стојат работите, нашата нова реалност ќе биде таква што ќе мора да се вакцинираме на секои пет или шест месеци, во зависност од видот на ...
сите 68 | | | веќе видена

Нови фотографии испратени до бугарските медиуми на 9-ти ноември го прикажуваат поранешниот бугарски премиер Бојко Борисов како спие во државна резиденција со ...
сите 4 | | | веќе видена

Жените кои ја обвинија порно ѕвездата Рон Џереми за сексуална злоупотреба за прв пат проговорија во нов документарен филм. Рон Џереми (68) наводно напаѓал и ...
сите 9 | | | веќе видена

Фудбалерите и манекенките отсекогаш биле атрактивна љубовна комбинација. Таков пар беа и манекенката и мисица Вера Мештеровиќ и фудбалерот и некогашниот ...
сите 6 | | | веќе видена

Научниците од 27-от Научен центар на Министерството за одбрана на Русија направиле единствен биолошки активен додаток во исхраната „KovBAD“ кој може да ја ...
сите 2 | | | веќе видена

Нов вид на коронавирус е откриен во училиште во Баналек, Бретања, Франција, за кој експертите тврдат дека е мутација различна од сите досега познати варијанти ...
сите 20 | | | веќе видена

Ноќните клубови се практично биолошки бомби за ширење на коронавирусот, рече микробиологот д-р Никола Пановски во гостувањето на Канал 5. -Во скоро време беше ...
сите 545 | | | веќе видена

Пратеникот од БЕСА Кастриот Реџепи денеска своеволно допшол во полициска станица, каде дал изјава дека никогаш не бил исчезнат, туку самоволно, без никаков ...
сите 251 | | | веќе видена

next