На Шенон и беше дијагностициран рак на дојка во 2015 година, а по хемотерапија и зрачење во 2017 година, нејзината состојба се подобри. Во февруари 2020 ...
сите 75 | | | прочитана: 814 | веќе видена

Од денес до 21-ри јули на 4 локации во Охрид ќе се одржува седмото издание на „Фестивалот на нов европски филм BEACH FILM FESTIVAL ОХРИД 2024“. Овогодинешното ...
сите 30 | | | прочитана: 210 | веќе видена

„Инстаграм“ нема да се фокусира на видеа со долг формат бидејќи може да ја загрози основната мисија на платформата - да ги поврзе луѓето со пријателите, изјави ...
сите 34 | | | прочитана: 191 | веќе видена

Судијката Мери Марлоу Сомер од Ново Мексико изненадно го отфрли обвинението против Алек Болдвин за убиство од небрежност и рече дека постапката не може да биде ...
сите 20 | | | веќе видена

Во „Котур кафе и филм“ вечер од 20 часот во рамки на фестивалот „Скопско лето“ ќе биде изведена интерактивната експериментална монодрама „Пингвинот“ во ...
сите 4 | | | веќе видена

Бразилската серија „Очајни лаги“ (англ. Desperate Lies), создадена од Анџела Чевс, стана вистински хит на „Нетфликс“. Според податоците од веб-страницата за ...
сите 3 | | | веќе видена

Драгана Мирковиќ е позната по сведените комбинации, а речиси никогаш не се појавила провокативно облечена. За тоа сведочи и фактот што Драгана во текот на ...
сите 13 | | | веќе видена

Пејачот на „Бијело дугме“, Ален Исламовиќ неодамна доживеал несреќа поради која заврши во инвалидска количка, а сега открил како се случило, но и како се ...
сите 6 | | | веќе видена

Ајде да се подготвиме за рокенрол! Концертите во живо имаат моќ да ги разгорат сетилата, да ја наелектризираат публиката и да создадат незаборавни моменти на ...
сите 2 | | | веќе видена

next