Нашиот пејач без сомнение ги воодушеви и жирито и публиката, во петтата сезона од „Твоето лице звучи познато“. Даниел Кајмакоски се појави на сцената со мини ...
сите 23 | | | прочитана: 4532 | веќе видена

Очигледно за Емили Ратајковски било кој дел од годината е идеален за таа да облече бикини и да ја покаже својата идеална фигура. Таа и овој пат на својот ...
сите 41 | | | прочитана: 3529 | веќе видена

Оваа недела во “светот на музиката“ главна тема е фестивалот „Макфест“. А, ние како медиум кој присуствуваше на овој настан, сакаме да споделиме со вас што е ...
сите 60 | | | прочитана: 3084 | веќе видена

28 години по убиството на неговиот татко Зоран, српскиот водител и шоумен Огнен Амиџиќ вели дека не верува дека полицијата некогаш ќе ги најде неговите убијци. ...
сите 3 | | | прочитана: 2271 | веќе видена

Ксенија е вистинска убавица, а талентот го наследила од нејзиниот познат татко.Женскиот состав “Hurricane” на музичкта сцена успеа да се пробие со песната ...
сите 19 | | | прочитана: 2102 | веќе видена

Дуото „Некст тајм“ викендов го промовираа спотот за преработката на македонската народна песна „Јовка кумановка“. Ова е четврта песна на браќата Стефан и ...
сите 18 | | | прочитана: 1956 | веќе видена

Поранешен воен полицаец од Босна и Херцеговина, кој живее во САД, се соочува со екстрадиција во матичната земја, каде е обвинет за силување на бремена Србинка. ...
сите 5 | | | прочитана: 1388 | веќе видена

Можеби повеќето од вас слушнаа или прочитаа дека во српското реално шоу „ Задруга “, во новата сезона учествува и нашиот претставник – Дарко Спејко . Не помина ...
сите 2 | | | прочитана: 1318 | веќе видена

Полската фудбалска репрезентација вчеравечер ја совлада Македонија со 2:0 и го потврди пласманот на Европското првенство следната година.Вчера иако медиумите ...
сите 10 | | | прочитана: 1185 | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски викендов се ожени со неговата избраничка Андријана Јакимовска.Доскорешниот министер за земјоделство и сегашен ...
сите 12 | | | прочитана: 1072 | веќе видена

Македонските модели Ивана Димитрова и Кристина Димитриевска се пожалија дека постојано ги напаѓаат и добиваат лоши коменатри по социјалните мрежи, затоа што на ...
сите 10 | | | прочитана: 973 | веќе видена

Ким Кардашијан Вест (38), на овогодишната Мет Гала носела корсет поради кој не можела да појде ниту во тоалет, бидејќи премногу ја притискал. Во новата епизода ...
сите 21 | | | прочитана: 891 | веќе видена

Во петок се навршуваат 40 дена откако трагично загина српскиот рапер Далибор Андонов Гру а неговото семејство има финансиски проблеми. Затоа раперот Марко ...
сите 13 | | | прочитана: 846 | веќе видена

Актерот Лијам Хемсворт (29) и пејачката и актерка Мајли Сајрус (26) ненадејно се разведоа пред два месеца по што таа веднаш тргна по својот пат, а сега се чини ...
сите 12 | | | прочитана: 841 | веќе видена

Со „Врба", македонската кинематографија освојува нова територија: ова ќе биде прв македонски филм што е селектиран во официјалната програма на Римскиот ...
сите 5 | | | прочитана: 792 | веќе видена

Пејачката изминативе денови направи промоција на својата книга која наскоро ќе се најде во продажба и при таа прилика успеа да приреди модно фијаско. Верна на ...
сите 5 | | | прочитана: 624 | веќе видена

next