Иако многумина навиваа за 14 годишната Кортни Хадвин која е исклучителна рок ѕвезда, сите гласови во финалето на „Америка има талент“ ги освои магионичарот Шин ...
сите 4 | | | прочитана: 395 | веќе видена

Ѕвездата од ТВ серијата „Сексот и градот“, Синтија Никсон ја изгуби трката за кандидат за градоначалник на Њујорк. Таа на вчерашните внатрешно-партиски избори ...
сите 12 | | | прочитана: 382 | веќе видена

 Филмската есен е на прагот. Од септември до ноември жедно ги очекуваме најновите наслови, особено оние кои се вбројуваат во најголемите филмски фанатици. А ...
сите 2 | | | прочитана: 375 | веќе видена

Некои познати личности едноставно не се предодредени да работат едни со други, а кога продуцентите ќе ги спојат во некој проект, настанува вистински хаос. Во ...
сите 4 | | | прочитана: 347 | веќе видена

 Џорџина Родригез редовно оди на фудбалските натпревари на Роналдо, најчесто со неговиот најстар син Кристијано Јуниор. Сепак, овојпат таа одлучила да го ...
сите 2 | | | прочитана: 330 | веќе видена

 Со оглед на мулти-милионското богатство, светската слава на реалното шоу и успешните колекции кои го носат нејзиното име, би очекувале сите да ја обожаваат. ...
сите 13 | | | прочитана: 325 | веќе видена

 Иако сега не можете да ги замислите поинаку, сепак пред да станат славни, ѕвездите имале обичен живот и различни професии. Не сите отсекогаш замислувале дека ...
сите 11 | | | прочитана: 323 | веќе видена

Одличниот Хоакин Феникс ќе ја глуми улогата на Џокерот во најавениот филмски блокбастер THE JOKER ORIGINS кој треба да излезе во 2019 година. А сега на ...
сите 6 | | | прочитана: 281 | веќе видена

Таа е планетарна ѕвезда, која се докажа во музичките, но и во актерските води. Таа е жена за која нема секојдневни скандали, има совршено тело и со 49 години, ...
сите 14 | | | прочитана: 270 | веќе видена

54-годишниот холивудски актер Николас Кејџ отсекогаш важел за тип кој се обидува да биде во чекор со модата и најчесто немал проблем со изборот на вкусни модни ...
сите 7 | | | прочитана: 254 | веќе видена

Евангелин Лили, една од ѕвездите на серијата "Lost" го искоментира контроверзниот крај на серијата која со емтиување заврши во 2010 година. Финалето на ...
сите 4 | | | прочитана: 221 | веќе видена

 По успешниот документарец „Amy“ посветен на прерано починатата пејачка, се подготвува уште еден, насловен според нејзин голем хит. „Amy Winehouse - Back to ...
| | прочитана: 202 | веќе видена

Јакната што Харисон Форд ја носеше глумејќи го ликот на Хан Соло во филмот „Војна на ѕвездите: Империјата го возвраќа ударот“ денеска ќе биде понудена на ...
сите 5 | | | прочитана: 156 | веќе видена

Долгоочекуваниот концерт на Павле Камилоски се случи вчера во преполната сала на Македонска опера и балет. Павле Камилоски воодушеви со својата изведба и ни ги ...
сите 12 | | | веќе видена

Франческо Тоти како директор на Рома утре сигурно ќе го видиме на „Сантијаго Бернабеу“, но пред да се одигра дуелот меѓу Реал Мадрид и италијанскиот тим во ...
сите 4 | | | веќе видена

Мики Рурк (66) некогаш бил секс симбол! Секое појавување на Мики Рурк во јавност последните години предизвикува згорозување поради фактот дека со бројните ...
сите 2 | | | веќе видена

next