Се зголемува позитивноста меѓу граѓаните околу аргументите во корист на Договорот од Преспа и излезноста на референдумот, смета Бојан Маричиќ, советник на ...
сите 2 | | | веќе видена

Секој кој знае нешто за Брус Ли не може да не биде восхитен од сето тоа што тој го постигнал во својот кус живот. Но, не бил само фантастичен глумец и борец ...
сите 3 | | | веќе видена

После концертот на Sting, на Скопје ќе му се случи уште еден неверојатно голем музички настан. Во рамките на својата светска турнеја „Vita ce n`e’“ која ќе ги ...
сите 10 | | | веќе видена

Бев во посета на домашната инвестиција Подгорка, вредна 5.5 милиони евра, чија фабрика е сѐ уште во изградба. Подгорка е успешна домашна приказна, ...
сите 4 | | | веќе видена

Пејачката Дара Бубамара е позната како некој кој многу вложува во својата кариера.Неодамна Дара ја круниса својата кариера со концерт во преполната арена во ...
сите 9 | | | веќе видена

Социјалните мрежи ги преплавува нов вид криминал, а малолетници кои се во средношколските клупи свесно или не почнуваат да се занимаваат со сајбер криминал, ...
сите 9 | | | веќе видена

Модниот критичар Сергеј Варошлија денеска, освен што делеше пофални зборови, неизбежно беше да ги спомене и модните катастрофи. Овој пат, ударен дел имаше една ...
сите 7 | | | веќе видена

Македонската етно група „Љубојна“ успешно настапи на меѓународниот фестивал „Медитерански култури“ кој синоќа заврши во португалскиот главен град Лисабон. ...
сите 6 | | | веќе видена

Откако корисник на Твитер го посочи малку познатиот факт дека Карди Б и Аријана Гранде се на иста возраст, се појавија голем број на твитови за неверување. ...
сите 6 | | | веќе видена

Популарниот сараевски бенд, „Црвена Јабука“, на самиот почеток по формирањето, пред цели три децении, доживеал тешки моменти кога во сообраќајна несреќа ...
сите 2 | | | веќе видена

next