Температурите се спуштија до точка на смрзнување во Њујорк, но Ирина Шајк реши да прошета низ Централ Парк со својата ќеркичка Леа и мајка си. 33-годишната ...
сите 2 | | | веќе видена

Фејсбук и Инстаграм овие денови се преплавени со фотографии со хаштагот „10 yearschallengde“, многу познати и непознати личности на социјалните мрежи ...
сите 4 | | | веќе видена

Џенифер Лопез и нејзиното момче, поранешниот бејзбол играч Алекс Родригез, купиле заеднички стан на Менхетан во Њујорк. Станот, кој го платиле 15 милиони ...
сите 6 | | | веќе видена

Наоми Кемпбел (48) призна дека носи перики, иако била позната по нејзината бујна коса, а овој пат таа одлучи да го прикаже нејзиното природно издание. Светски ...
сите 7 | | | веќе видена

 Русокос и со извајано мускулесто тело, актерот изгледа пожешко од кога било, а веќе 5 години е во среќна врска со своја колешка, но не планира брак и деца. ...
сите 5 | | | веќе видена

Откако пред две години го објавија нивниот прв дует со наслов „Док спава град“ кој одлично помина кај публиката, а на Youtube брои речиси милион и пол ...
сите 2 | | | веќе видена

Најдобрата ракометарка која некогаш постоела во историјата на македонскиот ракомет откри за камерата на „Ексклузив“ кој натпревар и бил најтежок во кариерата. ...
сите 5 | | | веќе видена

Труската актерка Бергузар Корел и нејзиниот сопруг, актерот Халит Ергенџ се венчаа во 2009 година откако нивната љубов се роди на снимањето на серијата „1001 ...
сите 2 | | | веќе видена

Црногорецот со белградска адреса изненади многумина со новата линија, а открил и дека за помалку од година дена изгубил дури 20 килограми. Гостувајќи во „Ами ...
сите 3 | | | веќе видена

Милиони луѓе во светот ја жртвуваат својата кариера и дел од својот живот поради грижа за свој близок, кој е беспомошен или стар и изнемоштен, а 25 отсто од ...
сите 5 | | | веќе видена

Откако доживеа нервен слом, Селена Гомез потполно се повлече од јавноста. Иако претходната недела излезе од психијатриска болница, младата пејачката дури сега ...
сите 3 | | | веќе видена

next