Сестрата на Тоше Проески, Дора Проеска вчера на социјалните мрежи овјави емотивна порака „Засекогаш сама“. Вчера се навршија 12 години од трагичната смрт на ...
сите 93 | | | прочитана: 6624 | веќе видена

За фановите на тенисот беше шокантно тоа што Роџер Федерер не доби покана да присуствува на свадбата на Рафаел Надал, па Швајцарецот објасни зошто тоа се ...
сите 42 | | | прочитана: 5520 | веќе видена

Приватниот живот на познатите личности е секогаш интересен за јавноста. Луѓето ги интересира што јадат, каде излегуваат, колку заработуваат, која песна ја пеат ...
сите 37 | | | прочитана: 616 | веќе видена

Џенифер Лопез, американската актерка и пејачка, во март објави дека ќе се венча со шестгодини помладиот бејзбол играч Алекс Родригез. Таа му овозможи да ја ...
сите 15 | | | прочитана: 551 | веќе видена

Пред неколку дена, пејачката Северина Којиќ (47) упати тешки обвиненија на сметка на училиштето во коe oди нејзиниот син и обвини дел од вработените за ...
сите 25 | | | прочитана: 471 | веќе видена

Поминаа 40 дена од смртта на раперот Гру кој трагично го заврши животот во водите на Дунав. На поменот се појавија најдобрите пријатели на пејачот и секако ...
сите 5 | | | прочитана: 399 | веќе видена

Тинејџерката Мила Москов ќе ја пее песната Fire на Јуниорскиот евросонг што годинава ќе се одржи во Полска. Таа неодамна ја промовираше македонско-англиската ...
сите 8 | | | прочитана: 301 | веќе видена

Светлана Цеца Ражнатовиќ ќе пее на роденденот на Огњен Врањеш, а дека пристигнала во Грција веднаш се пофали на Инстаграм. Огњен отсекогаш сакал таа да му пее ...
сите 15 | | | прочитана: 276 | веќе видена

На времето беше една од најпознатите пејачки во Југославија. Весна Змијанац која буквално жареше и палеше на овие југословенски простори во деведесеттите ...
сите 4 | | | прочитана: 257 | веќе видена

Принс Џексон, синот на “Кралот“ на поп музиката Мајкл Џексон, откри кој животен совет го добил од тако му, и за тоа како да се однесува кон луѓето со љубов, ...
сите 9 | | | прочитана: 207 | веќе видена

Актерката на својот препознатлив елегантен стил му даде храбра нота. Натали Портман беше една од најистакнатите лица на престижната гала вечер во Лос Анџелес, ...
сите 6 | | | прочитана: 186 | веќе видена

Вељко Ражнатовиќ и Богдана Родиќ на 24 ноември ќе запливаат во брачните води, а гала свадбата ќе биде во еден луксузен хотел.Познато е дека Цеца и Вељко ги ...
сите 22 | | | прочитана: 183 | веќе видена

О, да. Баш сите во Белата куќа знаат кога претседателот и неговата сопруга имаат сексуален однос и верувале или не тие користат тајни шифри за да не им пречат ...
сите 5 | | | прочитана: 175 | веќе видена

На Дарко Лазиќ одненадеж му се слошило во авионот со кој се враќал од настап, по што белградскиот аеродром „Никола Тесла“ морал да го напушти во инвалидска ...
сите 8 | | | веќе видена

Во современата филмска индустрија парите се важна, можеби и најважна алатка и фактор. Но, не секогаш и пресудна за успехот на некое филмско дело. Квалитетната ...
| | веќе видена

Поп-ѕвездата Бритни Спирс (37) последната година имаше бројни проблеми, но изгледа е на прв пат да ги реши ако судиме по објавите на социјалните мрежи. ...
сите 4 | | | веќе видена

Вечерва во Улцињ, Црна Гора, по 47-ми пат ќе се одржи изборот за убавина “Мис Глоуб”. Оваа година, Македонија ќе ја претставува убавата Кристина Димитриевска, ...
сите 9 | | | веќе видена

Една од најубавите руски манекенки, 36-годшната Евгенија Сметанина вели дека не може да го гледа своето лице по тешката сообраќајна несреќа. Имено, манекенката ...
сите 5 | | | веќе видена

Откако го погледнавте новото видео на „Некст тајм“ за нивната преработка на македонскиот фолк класик „Прошета се Јовка – кумановка“, веројатно многумина од вас ...
сите 6 | | | веќе видена

next