На маршот „ЗА европска Македонија“, во рамки на музичкиот дел од настанот, најголемо изненадување за пошироката јавност беше настапот и учеството на Сашо Гигов ...
сите 3 | | | прочитана: 867 | веќе видена

Стеван Анѓелковиќ доживеал пех на сопствената свадба кога свадбената торта се распаднала на сите страни. За работата да биде уште полоша, тоа не е била вкусна ...
сите 8 | | | прочитана: 847 | веќе видена

Кинеската актерка Фан Бинг Бинг, моментално најпопуларната и најплатена актерка од Кина, а и една од петте најплатени во Холивуд, како да пропадна в земја. Од ...
сите 11 | | | прочитана: 732 | веќе видена

Марјана Станојковска во премиерното издание на „Бекстејџ” видно потресена и со солзи во очите зборуваше за Влатко Илиевски со кого беше исклучително блиска. ...
сите 14 | | | прочитана: 548 | веќе видена

Во тек се финалните подготовки за 33-тото издание на фестивалот на музика „Макфест 2018“. Штип е подготвен да оддржи уште едно издание на „Макфест 2018“, кое ...
сите 17 | | | прочитана: 378 | веќе видена

Пејачката Сузана Гавазова деновиве се пофали дека има нова песна испеана на српски јазик. Таа следниот месец најави промоција на песната по српските телевизии, ...
сите 3 | | | прочитана: 341 | веќе видена

После овие изјави на малолетната 14. годишна актерка, „експлодираше“ Твитер заедницата. Поголемиот дел од луѓето сметаат дека односот на младата актерка и ...
сите 6 | | | прочитана: 221 | веќе видена

Секој кој знае нешто за Брус Ли не може да не биде восхитен од сето тоа што тој го постигнал во својот кус живот. Но, не бил само фантастичен глумец и борец ...
сите 3 | | | веќе видена

После концертот на Sting, на Скопје ќе му се случи уште еден неверојатно голем музички настан. Во рамките на својата светска турнеја „Vita ce n`e’“ која ќе ги ...
сите 10 | | | веќе видена

Пејачката Дара Бубамара на настап во Париз беше нападната од страна на нејзин пијан обожавател. Јанќ Вираг, Србин кој живее Париз откри детали за инцидентот. ...
сите 9 | | | веќе видена

Социјалните мрежи ги преплавува нов вид криминал, а малолетници кои се во средношколските клупи свесно или не почнуваат да се занимаваат со сајбер криминал, ...
сите 9 | | | веќе видена

Македонската изворна песна е инспирација за многумина, а кај нас, во Македонија, едни од најдобрите кои го прават тоа е групата „Баклава“. Токму поарди тоа ...
сите 6 | | | веќе видена

next