Тимот на Хјустон Рокетс постигна успех со 138:134 по продолжение над Лос Анџелес Лејкерс во ред средба од регуларната сезона на НБА. Гостите повторно беа без ...
сите 116 | | | прочитана: 6536 | веќе видена

Тоа значи дека во Мелбурн ќе добиеме нов шампион, Стефанос Циципас се погрижи за досега најголемото изненадување славејќи во четири сета со 3:1 по сетови 6:7, ...
сите 97 | | | прочитана: 4808 | веќе видена

Најдобриот македонски ракометар на сите времиња, Кирил Лазаров не е разочаран од поразот од Русија и прикажаното во досегашниот дел од Мундијалот. Ни се ...
сите 108 | | | прочитана: 3081 | веќе видена

Човекот во сенка, претседателот на Одбојкарската федерација на Македонија, Петар Јовановски, е оној кој по долгогодишна макотрпна работа го дочека успехот на ...
сите 44 | | | прочитана: 2660 | веќе видена

Легендарниот фудбалер на Манчестер јунајтед, Рајан Гигс, верува дека „црвените ѓаволи“ на крајот на сезоната во Премиер лигата ќе бидат меѓу четирите прво ...
сите 76 | | | прочитана: 2313 | веќе видена

Не треба сега да се предадеме и сѐ што градевме досега да фрлиме во вода. Треба да ги засукаме ракавите и уште повеќе да се работи. Овие млади играчи се наш ...
сите 27 | | | прочитана: 2310 | веќе видена

Најдобрите македонски ракометари загубија од Исланд со 24-22 во последниот натпревар од групата Б, со што не ја остварија примарната цел – пласман во втората ...
сите 78 | | | прочитана: 2127 | веќе видена

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер се најде во една непријатна ситуација на Австралија опен. Според „Ле Фигаро“, тој бил задржан од обезбедувањето во моментот ...
сите 29 | | | прочитана: 2110 | веќе видена

Џанлуиџи Буфон помина повеќе од една и пол деценија во дресот на Јувентус, но не успеа да се израдува на титула во Лигата на шампиони. Голманот кој летоска си ...
сите 76 | | | прочитана: 2051 | веќе видена

Севиља, 18 јануари 2019 (МИА) – Барселона и Реал Мадрид нема да играат еден против друг четвртфиналето финалето во Шпанскиот Куп. Каталонците за противник ја ...
сите 41 | | | прочитана: 1810 | веќе видена

Гонзало Игуаин после само шест месеци ќе го напушти Милан и е на чекор од трансфер во Челзи. Лондонскиот клуб ќе го доведе Игуаин на позајмица до крајот на ...
сите 89 | | | прочитана: 1783 | веќе видена

Жозе Мурињо за прв пат се отвори во јавноста и зборуваше за момент од 2005 година кога доби забрана за присуство во соблекувалните на Челси и не смееше да го ...
сите 47 | | | прочитана: 1760 | веќе видена

Maкедонскиот капитен Кире Лазаров пред денешниот натпревар со Русија имаше интервју за хрватски „Индекс“. Нашиот капитен од страна на Хрватите е претставен ...
сите 58 | | | прочитана: 1381 | веќе видена

За неколку минути започнува решавачкиот натпревар на кој нашата ракометна репрезентација ќе ги одмери силите со селекцијата на Исланд на Мундијалот во ...
сите 20 | | | прочитана: 1317 | веќе видена

Нашиот Мартин Поповски постигна 1 гола за 30 играње, додека Стојанче Стоилов петпати се запиша во листата на стрелци за 45 минути играње на натпреварот.
сите 52 | | | прочитана: 1252 | веќе видена

next