Познато е дека поголемиот дел фудбалери и не се баш образовани, секако има и исклучоци како што се Џорџо Киелини и Хуан Мата кои имаат магистарски дипломи. ...
| | веќе видена

Аргентинската ѕвезда на Манчестер сити, Серхио Агуеро во овие две недели нема да има ангажман, зошто нема да игра за својата репрезентација, па одморот и ...
сите 6 | | | веќе видена

Челси можеби не плати преголемо обесштетување за Нголо Канте, но за да стигне до потписот на Французинот, морал да искешира дури 12 милиони евра провизија за ...
сите 16 | | | веќе видена

Единсон Кавани беше специјален гостин во емисијата на Кристоф Дугари која се емитува на „Радио Монтекарло“, а за време на разговорот, големата ѕвезда на ПСЖ се ...
сите 18 | | | веќе видена

Тимот на Макпетрол го освои првото место на Државното првенство во карате за кадети, јуниори и постари јуниори (У21) што викеднот се одржа во Скопје. На ...
сите 9 | | | веќе видена

Фудбалската репрезентација на Бразил во Лондон го совлада Уругвај со 1:0 и така ја продолжи својата неверојатна низа во пријателските натпревари. За Бразилците ...
сите 9 | | | веќе видена

Аукциската куќа што се продава на страницата „The Saleroom“ има многу интересен артикл во својата понуда. Имено, на горенаведениот веб-сајт има бронзен кој ...
сите 6 | | | веќе видена

Хуан Себастијан Верон своевремено важеше за најдобар светски играч на својата позиција, а од времето кое го мина во Англија, посебен за истакнување е периодот ...
сите 12 | | | веќе видена

Поради лошата економската ситуација во својата фамилија Ренцо не е во можност да си купи билет за натпреварот од финалето на Копа Либертадорес помеѓу Ривер и ...
сите 14 | | | веќе видена

Македонските легенди кои го одбележаа минатото во нашата фудбалска историја одлучија да направат мал фудбалски спектакл по повод „13 ноември“, денот кога се ...
сите 7 | | | веќе видена

Месут Озил ја започна својата шеста сезона како играч на Арсенал, клуб во кој направи трансфер во последниот ден од преодниот рок во 2013 година, потег кој ...
сите 12 | | | веќе видена

next