Италијанска Џенова, каде настапува нашиот Горан Пандев е тимот кој „на секоја месечина“ менува тренери. Чудната работа на раководството на клубот кој доста ...
сите 17 | | | прочитана: 437 | веќе видена

Спортско-рекреативната манифестација „Охрид трчаТ“ доби сертификат со три ѕвездички од Европската атлетска федерација, за квалитет на трка и организација на ...
сите 7 | | | прочитана: 419 | веќе видена

Поранешниот голман на Вардар, Арпад Штербик од овааа сезона повторно е дел од тимот на Веспрем, тим кој бележи доста променливи резултати во актуелнава ...
сите 9 | | | прочитана: 414 | веќе видена

Трите средби во НБА лигата беа решени со три победи на домашните екипи Хјустон Рокетс, Денвер Нагетс и Лос Анџелес Клиперс. Меѓутоа најдобрите потези пак ги ...
сите 13 | | | прочитана: 406 | веќе видена

Дефанзивецот на Коцкестите најпрво упати серија критики до фудбалерите на Шпанија кои според него биле 'некултурни', а воедно не го испочитувале фер плејот, ...
сите 16 | | | прочитана: 377 | веќе видена

Помеѓу двајцата кошаркари од редовите на Голден Стејт Вориорс, Кевин Дурент и Дрејмонд Грин веќе подолг период трае несогласување, кое на крај речиси малку ...
сите 9 | | | прочитана: 335 | веќе видена

Поранешниот ас во Формула 1, Ален Прост тврди дека во „Рено“ „не се несреќни“ поради раскинувањето на партнерството со „Ред Бул“. Француската компанија ја ...
сите 19 | | | прочитана: 328 | веќе видена

Новата ѕвезда на Филаделфија, Џими Батлер, изјави дека е возбуден поради трансферот во Сиксерс. Батлер (29), кој е бек пристигнува од Минесота, откако уште ...
сите 12 | | | прочитана: 328 | веќе видена

Флојд Мејведер сака да се соочи со шампионот во лесна категорија на УФЦ, Хабиб Нурмагомедов, но тој е дециден дека само под услов тој да ги диктира правилата ...
сите 7 | | | прочитана: 313 | веќе видена

Српски Курир вчера објави шокантни фотографии од големата надеж на српскиот фудбал Марко Грујиќ. Да потсетиме, во прашање е фудбалер на Ливерпул кој пред две ...
сите 3 | | | прочитана: 310 | веќе видена

Во Премиер лигата се одиграни само 12. кола, но тоа не му беше проблем на британскиот медиум „токспорт“ да направи анализа и да ги одбере најдобрите десет ...
сите 10 | | | прочитана: 301 | веќе видена

Aндре Виљаш Боаш наскоро ќе се врати на тренерското столче. Поранешниот тренер на Тотенхем, Челзи и Зенит, откри дека имал понуди да работи во Италија. ...
сите 2 | | | прочитана: 301 | веќе видена

Стефан Ристовски кој поради повреда не може вечерва да и помогне на Македонија, од својот дом ги бодри соиграчите од репрезентацијата.Ристовски заедно со ...
сите 7 | | | прочитана: 296 | веќе видена

Белгискиот репрезентативец Еден Азар е еден од номинираните играчи за престижната Златна топка. Веќе некое време Азар во дресот на Челзи покажува добра игра и ...
сите 42 | | | прочитана: 267 | веќе видена

next