Патрик Шик постигна два гола за Рома во убедливата победа против Ентела во осминафиналето на Италијанскиот куп, а првиот беше и брз, во 19-тата секунда, и ...
сите 26 | | | прочитана: 1036 | веќе видена

Австријката Рамона Зибенхофер ја освои првата победа во кариерата за Светскиот куп во ски-алпски дисциплини, откако триумфираше во спуст во италијанскиот ...
сите 28 | | | прочитана: 995 | веќе видена

Во Италија се појавија шпекулации кои нашиот репрезентативец го „преселија“ во Рим, каде големите градски ривали наводно имаат голем интерес за да се засилат ...
сите 20 | | | прочитана: 979 | веќе видена

Веселин Вујовиќ е врвен тренер, мотиватор чии коментари секогаш привлекуваат големо внимание. Еден таков коментар, пред мечот на Македонија и Хрватска во ...
сите 33 | | | прочитана: 960 | веќе видена

Македонската репрезентација не успеа да се пласира во вториот круг, меѓу 12 најдобри селекции на светот, но дефинитивно можеме да се пофалиме на индивидулано ...
сите 38 | | | прочитана: 917 | веќе видена

Трикратниот светски шампион во Формула 1, легендарниот Ники Лауда, ја напуштил болницата, во која беше сместен поради грип, објавија австриските медиуми. На ...
сите 24 | | | прочитана: 820 | веќе видена

Минхен, 17. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Македонската репрезентација го запиша и вториот пораз на Светското првенство што се игра во Германија и Данска.Актуелниот ...
сите 47 | | | прочитана: 807 | веќе видена

Маурицио Почетино сега е угледен тренер во Тотенхем, а Марсело Биелса го тренира Лидс Јунајтед. И двајцата добро се познаваат од минатото уште во аргентинскиот ...
сите 36 | | | прочитана: 755 | веќе видена

Јасмин Парис од Единбург е вистински пример за тезата дека речиси секојдневно се поместуваат границите на издржливоста на човечкото тело. 35-годишната Парис ...
сите 35 | | | прочитана: 741 | веќе видена

Франција дефинитивно во игра во враќа најдобриот ракометар на светот, Никола Карабатиќ. Бекот на ПСЖ, кој поради повреда беше најавено дека ќе го пропушти СП, ...
сите 25 | | | прочитана: 707 | веќе видена

Поранешниот македонски кошаркарски репрезентатиевец кој воедно своевремено беше и капитен на нашата репрезентација, Перо Антиќ се огласи по пат на социјалните ...
сите 43 | | | прочитана: 688 | веќе видена

Британскиот тенисер Енди Мареј го откажа учеството на турнирот во францускиот град Марсеј и најверојатно ќе биде подложен на нов оперативен зафат. Поранешниот ...
сите 28 | | | прочитана: 678 | веќе видена

Во изминативе неколку денови светски популарни станаа споредбите на тоа како изгледал некој човек пред 10 години, а како изгледа сега. Кога се работи за ...
сите 67 | | | прочитана: 674 | веќе видена

Неделковски освои сребро во сениорска и со бронза во јуниорска конкуренција во кати, а Ацковски (двајцата од Металург) со сребро меѓу јуниорите во борби на ...
сите 6 | | | прочитана: 612 | веќе видена

next