Вечерва со почеток од 20:45 македонската фудбалска репрезентација игра против Полска во многу важен квалификациски меч за пласман на Европското првенство ...
сите 470 | | | прочитана: 32868 | веќе видена

Поранешниот англиски фудбалер, Дени Милс за „Скај Спортс“ требаше да состави комбиниран тим од играчи на Манчестер јунајтед и Ливерпул во пресрет на големото ...
сите 180 | | | прочитана: 3998 | веќе видена

Додека во полн ек се мечевите од квалификациите за Европското првенство, тренерот на Интер, Антонио Конте, е фокусиран на работата која допрва ќе следи. Интер ...
сите 45 | | | прочитана: 2145 | веќе видена

Марио Манџукиќ е надвор од плановите во Јувентус, Маурицио Сари не смета на него и тоа стана јасно во првите кола од Серија А. Она за што долго време се ...
сите 134 | | | прочитана: 1713 | веќе видена

Легендарниот Ривалдо во неколку наврати има посочено дека на доста лош начин се разделил со Луи Ван Гал, ценетиот холандски стручњак кој во два наврати ја ...
сите 64 | | | прочитана: 1703 | веќе видена

Словенија сосема заслужено беше надиграна во Скопје пред четири дена, но тимот кој го преводи Матјеж Кек брзо го претрпе и вториот пораз во низа во ...
сите 41 | | | прочитана: 1546 | веќе видена

Силвио Берлускони знае како Милан може одново да се врати на старите славни патеки, вели дека клубот треба да се врати во негово владение. Италија Поранешниот ...
сите 111 | | | прочитана: 1456 | веќе видена

Ансу Фати е сигурно едно од најголемите фудбалски откритија оваа сезона и најпријатното изненадување. 16-годишниот офанзивен фудбалер роден во Гвинеја Бисао во ...
сите 136 | | | прочитана: 1242 | веќе видена

Секс скандал ја тресе белгиската и европската јавност, откако во јавноста се појавија снимки од сексуален однос на неколкумина фудбалери од клубот Еспоар ...
сите 10 | | | прочитана: 975 | веќе видена

Франк Рибери цели 12 години беше еден од лидерите на играта во Баерн Минхен, а Французинот летоска реши да ја смени средината. Реши да го прифати предизвикот ...
сите 80 | | | прочитана: 781 | веќе видена

Шведска ја декласира Малта со 4:0 и ги задржа шансите за пласман на ЕП 2020 година, но ќе мора да ги надмине сериозните обвиненија од Златан Ибрахимовиќ. ...
сите 66 | | | прочитана: 762 | веќе видена

Македонската фудбалска селекција до 21 година има одличен старт на квалификациите за Европското првенство 2021 година, таквиот почеток треба да се потврди и на ...
сите 48 | | | прочитана: 708 | веќе видена

Англија по пауза од 10 години, загуби меч од квалификации за едно големо натпреварување откако на гости кај Чешка резултатот на крајот беше 2:1 за домаќините. ...
сите 46 | | | прочитана: 599 | веќе видена

Клајтон Блекмор, поранешниот играч на Манчестер Јунајтед тврди дека Златан Ибрахимовиќ е единствениот човек кој може да ги спаси „црвените ѓаволи“: Велшанецот ...
сите 46 | | | прочитана: 569 | веќе видена

Нејмар стана седмиот фудбалер со барем 100 натпревари одиграни за фудбалската репрезентација на Бразил, откако тој играше на пријателскиот дуел со Сенегал ...
сите 36 | | | прочитана: 469 | веќе видена

next