Хосеп Марија Бартомеу е човекот кој во измиантиве неколку месеци се издвојува како „персона нон грата“ меѓу фановите на Барселона, од едноставна причина што ...
сите 132 | | | веќе видена

Вчерашниот неочекуван расплет во ноќната програма во шпанската Сегунда ни ја донесе и првата промоција во Примера за наредната сезона, а тоа е тимот на Кадис ...
сите 32 | | | веќе видена

Екипата на Мајорка немаше сила да направи подвиг на гостувањето кај Севиља, па така остана во црвената зона и им се смешка враќање во Сегунда. Стрелци на ...
сите 43 | | | веќе видена

Позната како вистинска интернет сензација, Никол Теа го загуби животот на 24 години. Таа беше бремена со нејзиното прво машко дете со партнерот Глобал Бога. ...
сите 8 | | | веќе видена

Јирген Клоп со освојувањето на титулата во Премиер лигата си обезбеди место меѓу легендите на клубот бидејќи ја донесе титулата која се чекаше дури 30 години. ...
сите 60 | | | веќе видена

Барнсли и Виган одиграа 0:0 во меч од англискиот Шампионат лига, но дуелот стана популарен иако немаше погодоци. Причина за издвојување на овој меч е фаулот ...
сите 8 | | | веќе видена

Македонскиот напаѓач Илија Несторовски играше за Удинезе до 55 минута во дуелот со Сампдорија во кој неговиот тим изгуби со 1:3 на домашен терен. „Зебрите“ ...
сите 15 | | | веќе видена

Претходната година беше исклучително тешка за славниот перуански фудбалер Џеферсон Фарфан. Перуанецот имаше тешка повреда од која долго се опоравуваше. Сè ...
сите 4 | | | веќе видена

Секој клуб има традиција што мора да ја почитуваат и домашните и гостинските фудбалери, во спротивно може да покажат недостаток на почит и лошо да си поминат. ...
сите 2 | | | веќе видена

Последните резултати кои се разочарувачки како и изјавите на тренерот Антонио Конте не наидоа на добае прием кај сопствениците на екипата кои сметаат дека тој ...
сите 32 | | | веќе видена

Ерлинг Халанд е главна тема во норвешките медиуми. Фудбалерот во својата татковина е на одмор, а една од вечерите малку претера. Поради насилно однесување е ...
сите 13 | | | веќе видена

next