Анти-допинг агенцијата го „чешла“ фудбалскиот клуб Пари Сен Жермен, под сомневање дека на неговите фудбалери пред секој меч им дава сомнителни гуми за џвакање. ...
сите 2 | | | веќе видена

Матео Салвини важи за еден од најпознатите италијански политичари, а повторно стигна во јавноста на Апенините со едне коментар за вчерашната дерби пресметка ...
сите 5 | | | веќе видена

Шампионот во Премиерлигата, тимот на Maнчестер Сити денеска одигра феноменален меч на „Итихад“ на кој забележа преубедлива победа од 8-0 над тимот на Вотфорд. ...
сите 31 | | | веќе видена

Денеска во првиот меч од седмото коло во Првата македонска фудбалска лига, Борец ремизираше 1:1 против Работнички , но можеше многу лесно велешките фудбалери ...
сите 8 | | | веќе видена

Голманот на Манчестер јунајтед и шпански репрезентативец Давид де Геа, донираше 200.000 евра на шпанскиот Црвен крст, пренесуваат тамошните медиуми. Обилни ...
сите 5 | | | веќе видена

Тинејџерот Еван Фергусон, заигра за првиот тим на Бохемијанс, и стана веројатно најмладиот фудбалер во Европа кој се појавил на сениорски меч во прволигашка ...
сите 11 | | | веќе видена

УЕФА денес ја соопшти казната за сегашниот фудбалер на Милан, Хрватот Анте Ребиќ. Ребиќ минатата сезона заработи исклучување во натпреварот помеѓу Ајнтрахт и ...
сите 31 | | | веќе видена

next