Најдобрите голмански интервенции на претпоследното коло на СП во ракомет во Германија и Данска на едно место. Пред да започне распределбата на медалите на ...
сите 5 | | | веќе видена

Лино Червар би можел да биде казнет од страна на ИХФ за критиките упатени на адреса на судиите по синоќешниот дуел со Германија, но хрватскиот селектор ...
сите 54 | | | веќе видена

Спортмедиа во Минхен, Марија Ковачева Шпанија е една од оние селекции за кои ни треба повеќе од добра игра за да можеме да ја совладаме. Иако европскиот првак ...
сите 3 | | | веќе видена

Светското првенство (СП) во Германија и Данска им го донесе најдобриот пласман на некои од неевропските ракометни селекции, како на пример на Чиле (16-то ...
сите 14 | | | веќе видена

Македонските навивачи со порака до градоначалникот на општина Прилеп Илија Јовановски кој ги следеше натпреварите на Македонската ракометна репрезентација во ...
сите 5 | | | веќе видена

Спортмедиа во Келн, Марија Ковачева Не сме светски шампиони за да се разочаруваме по еден пласман на 15-то место на Светското првенство кое се одржува во ...
сите 13 | | | веќе видена

next