Најдобриот македонски ракометен состав Вардар доби ново засилување и тоа во стручниот штаб во името на Билјана Црвенковска. Поранешната македонска ...
сите 14 | | | веќе видена

Елена Ливриниќ во првите натпревари оваа сезона имаше одлични игри, најпрвин на стартот против Баја Маре беше најефикасна со 11 голови. Потоа, во вториот меч ...
сите 2 | | | веќе видена

Ракометарите на Вардар, имаа успешен старт со голема победа на гостувањето кај Монпелје со 27-24 на првиот меч во новата сезона во Лигата на шампиони. Сепак, ...
сите 9 | | | веќе видена

Владата на Република Српска не дозволи да згасне еден од најтрофејните ракометни клубови во поранешната држава, Борац Бања Лука. Клубот во четвртокот, објави ...
| | веќе видена

next