Таткото и тренерот на ММА ѕвездата Хабиб Нурмагомедов тврди дека нема да биде чудно неговиот син да се согласи на ри-меч со Конор Мекгрегор, но не во УФЦ ...
сите 6 | | | веќе видена

Рони О’Саливен ја доби дерби снукер пресметката со Марк Селби во полуфиналето на Отвореното првенство на Северна Ирска, а тоа не можеше да го направи на ...
| | веќе видена

Летниот преоден рок во англиската Премиер лигата и следната година ќе биде завршен непосредно пред почетокот на шампионатот. „BBC“ пренесува дека клубовите се ...
| | веќе видена

Jувентус и Интер постигнаа важен договор кој ќе наиде на оправдување и од двата навивачки табори. Имено, лутите ривали се договорија цената за гостинските ...
сите 5 | | | веќе видена

Американскиот ММА борец Каилан Хил (23) уште еднаш стана хит на друштвените мрежи по феноменалниот потег во текот на борбата во склоп на 54-тата ЛФА приредба. ...
сите 5 | | | веќе видена

Познато е дека поголемиот дел фудбалери и не се баш образовани, секако има и исклучоци како што се Џорџо Киелини и Хуан Мата кои имаат магистарски дипломи. ...
| | веќе видена

Алдир Гарсија Шле, човекот кој го дизајнирал легендарниот жолт дрес на бразилската фудбалска репрезентација, почина на 83 години од рак на кожата. Дизајнер, ...
сите 8 | | | веќе видена

Младинскиот турнир во Милано му служи на ATP како поле за експерименти и таму најчесто тестираат нови топчиња, тестираат роботи-судии како и иновативни видео ...
сите 5 | | | веќе видена

Флојд Мејведер сепак ќе се бори во Ризин во последниот ден од оваа година. Противник ќе му биде Тенишна Насукава , јапонскиот кик-боксер против кого Мејведер ...
сите 2 | | | веќе видена

next