Придонес во триумфот имаше Дарко Чурлинов кој убаво влезе во противничкиот шеснаесетник, го издрибла голманот, ја измами одбраната и се погрижи за зголемување ...
сите 19 | | | веќе видена

31 годишниот македонски напаѓач бил интересен за екипата која лани беше во водечката тројка од турската Суперлига, титулата беше на дофат на таа екипа која не ...
сите 3 | | | веќе видена

Италија | Даниел Пабло Освалдо не го сака животот на Лео Меси, но не му се бендисува ниту оној на Кристијано Роналдо, Аргентинецот наместо да работи на своето ...
сите 8 | | | веќе видена

За сениорскиот дрес своевремено имаше 26 натпревари и осум голови. На клупски план беше дел од Металург, Пелистер, Вардар, ЦСКА Софија, Арау, Нирнберг, Тенис ...
сите 8 | | | веќе видена

Фенербахче и Ељиф Елмас одиграа добар меч во турското дерби против Бешикташ, но на крај мораа да се задоволат само со реми. Сепак мечот не почна лесно за тимот ...
сите 35 | | | веќе видена

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола потсети дека одбраната на титулата во Премиер лигата останува најважната задача пред неговиот тим. – Нашата главна ...
сите 23 | | | веќе видена

Рикардо Кака во својата блескава играчка кариера имаше можност да ја дели соблекувалната со навистина неверојатни фудбалери, но кога треба да издвои само еден ...
сите 10 | | | веќе видена

Марк Бартра се пронајде себеси по враќањето во шпанската Примера и сега првиот тим на Бетис не може да се замисли без сигурноста на поранешниот член на ...
| | веќе видена

Патрис Евра во овој момент е слободен агент откако му истече договорот кој го имаше со Вест Хем, а во ситуација кога ја чека вистинската понуда и најдобриот ...
сите 23 | | | веќе видена

Рускиот фудбалски клуб Урал објави неверојатна листа на „заборавени“ работи на нивниот стадион во Екатеринбург по мечот со Ростов, во која се вклучени и ...
| | веќе видена

next