Легендарниот Роџер Федерер уште не планира да оди во пензија. Иако оваа година одигра едвај 15-тина меча и голем дел од сезоната ја пропушти поради повреда, ...
сите 3 | | | веќе видена

Енди Мари и покрај сите проблеми и понатаму е активен на тениските терени каде неделава е дел од турнирот во Виена каде успеа да го добие Хуберт Хуркач кој е ...
сите 12 | | | веќе видена