Франческа Киеза вели дека моментот кога нејзините синови Федерико и Лоренцо се гушнаа го потсетило на времето кога нејзиниот сопруг, Енрико Киеза го гушна ...
сите 4 | | | веќе видена

Спортскиот директор на Баерн Минхен, Хасан Салихамиџиќ е презадоволен откако неговиот клуб стигна до 2:0 победа на гости кај Шалке во Гелзенкирхен со што ...
сите 16 | | | веќе видена

Маријано Диаз го дочека својот деби настап откако се врати во редовите на Реал Мадрид, а при своето прво издание, феноменалниот млад напаѓач докажа дека не ...
сите 3 | | | веќе видена

Федерика Пелегрини, една од најдобрите пливачки во историјата на Италија, која покрај со своите резултати плени и со својата убавина призна дека би сакала да ...
| | веќе видена

Добро е познато е дека многу е тешко да се дојде до квалитетни играчи кои во клубовите би дошле како слободни агенти, но низ историјата и денеска има доста ...
сите 6 | | | веќе видена

Пеп Гвардиола со години наназад важи за перфекционист кој не остава да му побегне ниту најситен детаљ пред секој одигран натпревар. Тој минатата сезона успеа ...
сите 13 | | | веќе видена

Матео Ковачиќ брзо стана интересен за англиските медиуми откако направи трансфер од Реал Мадрид во Челси, а ако веќе призна дека посебно останал воодушевен од ...
сите 12 | | | веќе видена

Златко Далиќ го заврши Светското првенство во Русија како национален херој за Хрватска и во својата родна земја беше пречекан како вистински јунак, но покрај ...
сите 3 | | | веќе видена

Во претходните неколку месеци едно од најголемите откритија на англиската Премиер е Ричарлисон, кој заблеска на почетокот од сезоната во дресот на Евертон, во ...
сите 2 | | | веќе видена

next