Лил одработи фантастична сезона во Лига 1 и успеа да обезбеди пласман во Лигата на шампионите како второпласирана екипа зад неприкосновениот ПСЖ, но покрај ...
сите 14 | | | веќе видена

Супер-драматично беше во последното коло од втората германска лига, откако Падерборн и покрај поразот од Динамо Дрезден остана на второто место и обезбеди влез ...
сите 4 | | | веќе видена

Јувентус вечерва ќе го прослави новото скудето пред своите фанови на „Алијанц“ и тоа веднаш по завршувањето на натпреварот со Аталанта, кој истовремено ќе биде ...
сите 7 | | | веќе видена

Репрезентацијата на Холандија за играчи до 17 години е нов европски шампион во својата возрасна категорија, откако во денешното финале убедливо ја надигра ...
| | веќе видена

Реал Мадрид заокружи една ужасна сезона во шпанската Примера со пораз на домашен терен од Бетис, натпревар на кој само стана јасно дека Зинедин Зидан нема ...
сите 51 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден беше спуштена завесата во Бундеслигата и тоа со нова титула на Баерн Минхен. „Баварците“ славеа над Ајнтрахт Франфурт со 5-1 што ...
сите 16 | | | веќе видена

Еден од најдобрите шпански и европски судии, Алберто Ундијано Малјенко со денешниот меч меѓу Реал Мадрид и Бетис стави крај на својата импресивна судиска ...
сите 3 | | | веќе видена

next