Нови лоши вести за Јоаким Лев и Германците, бодот до кој стигна Полска на гостувањето кај Португалија значи дека „Панцерите“ испаднаа од првиот шешир за ...
сите 29 | | | веќе видена

Косово е во подем, играат одличен фудбал, а вечерва против Азербејџан, кого го растурија со 4:0 играа со 11 интернационалци во првиот состав. Македонија мора ...
сите 2 | | | веќе видена

По веста дека некој член на хрватската репрезентација која во 1998 година го продава својот бронзен медал од СП Франција, поранешниот репрезентативец, Марио ...
сите 9 | | | веќе видена

Холандија успеа да обезбеди пласман на фајлан-фор турнирот во елитната дивизија на Лигата на нации, откако вчера успеа да се врати од загубена ситуација и во ...
сите 3 | | | веќе видена

Адријан Грбиќ постигна прекрасен гол од слободен удар за нова победа на авастриските младинци, кои повторно беа подоби од врсниците од Грција и ќе патуваат на ...
сите 2 | | | веќе видена

Македонската репрезентација до 19 години го победи Луксембург со 2-0 и беше на чекор до пласман во елитната фаза од квалификациите, но Хрватска во самиот финиш ...
сите 17 | | | веќе видена

Фудбалерите кои сега заработуваат милиони на почетокот на кариерата тргнале од нула. Дел од нив раскажуваат како ги потрошиле првите пари заработени на ...
сите 12 | | | веќе видена

next