Оф Нет

Ако нè нема, како тогаш зборуваме? И на кој тоа мајчин јазик пишувам и зборувам јас, непостоечко суштество? Многу просто: на јазик што не постои. Кога јас ќе ...
сите 4 | | | веќе видена

Случајот го пренесовме кога беше тазе (види “ Фејсбук и Твитер цензурираа текст на Њујорк Пост против Бајден “), но ситуацијата вреди да се стави во поширок ...
сите 231 | | | веќе видена

Жан Даниел Акпа-Акпро никогаш претходно не играл во топ клуб, не бил стандарден во репрезентацијата на Брегот на Слонова коска и во Италија го знаеле само ...
сите 7 | | | веќе видена

Во изминатите две децении, Порто стана главен извор на таленти од Јужна Америка кои подоцна за вртоглави суми ги продаваше и уште ги продава во најбогатите ...
сите 7 | | | веќе видена

Лацијалите прават кам бек во Лига на шампиони по пауза од 13 години, сезона во која магијата на најелитното клупско натпреварување за прв пат ја почувствува ...
сите 22 | | | веќе видена

Француски Рен е најголемо откритие во Лига 1 во последните сезони. Благодарение на фантастичните игри, тимот предводен од Жилиен Стефан се најде во Лига на ...
сите 7 | | | веќе видена

Канадско гратче именувано по денес озлогласениот материјал реши да го смени името. Имале гласање и за разлика од овде, се инсистирало на мнозинство. Малото ...
сите 5 | | | веќе видена

Затоа Мојес се окуражи во новата сезона и Вејн Руни дебитираше за Евертон на 17 август 2002 година и тоа во стартниот состав против Тотенхем. Во 37’ минута од ...
сите 27 | | | веќе видена

next