Оф Нет

Она слатко пупаче не е истурено напред затоа што таа била рамнодушна кон храната. Не, не, таа има јасни и гласни ставови: кокошка не се јаде само со два-три ...
сите 2 | | | веќе видена

Тоа што изгледаше на преубав гест во стилот на многу фудбалски клубови од Германија, Холандија и Шпанија, битолчани успешно го истуркаа до крај и изненадија ...
сите 9 | | | веќе видена

„Секогаш треба да се следи сонот. Тоа што ви е желба и сон, да верувате во тоа до крај“, вели легендарниот лев бек од Португалија. Во пребогатата кариера освои ...
сите 50 | | | веќе видена

На 30 декември, денешен ден во 1995-та, нескротливиот Пол Гаскоњ во дресот на Глазгов Ренџерс играл натпревар против Хиберниан во рамките на шкотската лига. ...
сите 10 | | | веќе видена

Една (прекрасна) руска лујка кој очигледно има две главни љубови: Мајкл Џексон и Џеки Чен. Во следниот настап ги спојува двата лика во една точка. Точка од ...
сите 2 | | | веќе видена

Транс поетесата и активистка Кеј Гебриел и нејзините соборци/соборки од ЗУМ (ЗУМ како нов црвен универзитет) се согласуваат дека нивната транс револуција е дел ...
| | веќе видена

Далас Маверикс е тапа без Лука Дончиќ и бележат пет порази на последните седум средби. Последната ја загубија многу аматерски со тројка во последна секунда. На ...
сите 13 | | | веќе видена

Во најдобрата индиска Супер Лига, АТК Мохун Баган со 2-1 го совладал тимот на Гоа. Првиот гол за домашните е дело на Листон Коласо, 23-годишен Индиец кој го ...
сите 5 | | | веќе видена

Саудискиот инвестициски фонд наскоро ќе го преземе раководењето со италијански Интер, пренесоа медиумите од оваа земја. Државниот фонд предводен од Саудиска ...
сите 5 | | | веќе видена

next