Оф Нет

„Лудиjа Ноле ги побеждава, печели тој балканска слава. Лудиjа Ноле ше ги финтира, и њама да се ваксинира“. Ова е само мал дел од една целосно накарадна песна ...
сите 4 | | | веќе видена

Верувале или не Јувентус и Интер ќе се сретнат по 217. пат меѓусебе во историјата, но само втор пат ќе се борат за вредниот пехар во Суперкупот. Верон го ...
сите 66 | | | веќе видена

Дражесната Бети Вајт почина последниот ден од 2021 година, на убави 99 години полни со живот. Овде со Лери Кинг (почина една година пред неа) муабети за смртта ...
сите 3 | | | веќе видена

Во досегашниот тек од зимскиот преоден рок најголемо изненадување и најбомбастичен договор е меѓу европскиот шампион Лоренцо Инсиње и клубот Торонто кој игра ...
сите 26 | | | веќе видена

Ако некои ножички уште долго ќе ни останат во сеќавање, тоа сигурно се оние на Роналдо против Јуве во ЛШ. Ги реализираше без никакво смирување или местење, ...
сите 23 | | | веќе видена

Во неделата Милан без голем напор ја совлада Венеција со 0:3. Првиот гол уште во 3’ минута го постигна Златан Ибрахимовиќ. Швеѓанецот со босанско потекло на ...
сите 24 | | | веќе видена

next