Оф Нет

Кога резервираш соба преку Букинг, можеш да очекуваш да се зезнеш во некој детал, собата да не е баш светла како што си мислел или купатилото да не е пространо ...
| | веќе видена

За прв пат во човековата историја 19 европски нации се откажаа од сопствената валута за да користат заедничка валута. Ова се сметаше за круната на децениските ...
сите 5 | | | веќе видена

Бродскиот превоз и понатаму останува најевтината форма на транспорт во светот, заради што на нејзе отпаѓа и најголемиот дел од транспортот на големи далечини. ...
сите 4 | | | веќе видена

За фудбалскиот клуб Дуделанж од истоимениот град во Луксембург јавноста се заинтересира пред 6 години кога сензационално го елиминираше австрискиот гигант Ред ...
сите 5 | | | веќе видена

По 90 минути игра во финалето, резултатот бил 0-0 а во продолжението ѕвездата на Тотенхем, Сон наместил два гола со кои Кореа повела 2-0. Јапонија до крајот на ...
сите 7 | | | веќе видена

Без разлика кога ќе решиш да го земеш одморот, најважно е да решиш да го земеш, што и како ќе правиш понатаму има многу помало влијание. За разлика од одмор, ...
сите 12 | | | веќе видена

Американските власти неодамна објавуваат дека во организирана акција заплениле дрога во вредност од 2 милиона долара. (Погледни наслов.) Се работи за 5,5 ...
сите 2 | | | веќе видена

Од сите работи за кои не и верувате на науката можете да почнете да го тестирате „митот“ дека хлороформ може да те онесвести. Дечково го има целото упатство, ...
| | веќе видена

next