Оф Нет

Од мисиите Аполо кои одеа на Месечината, на пораките им требаа од 2,5 до 2,7 секунди да се пренесат преку радио бранови. Онаму каде што ќе кинисаат едни ...
сите 2 | | | веќе видена

Виновен за тоа е Жаир Болсонаро кој победи во вториот круг од претседателските избори и скоро ќе стане нов претседател на Бразил. Болсонаро можел да стане ...
сите 15 | | | веќе видена

Досега официјално е објавено: - Хеликоптерот полетал од средината на игралиштетот после мечот со Вест Хем во саботата и се урнал само неколку секунди по ...
сите 114 | | | веќе видена

Додека трае огласот на општина Аеродром за помагање на напредни спортисти (10.000 денари, еднократно), Огласот за доделување еднократна парична помош во ...
сите 2 | | | веќе видена

Исто како и до пеколот, и патот до денешните веб сајтови е поплочен со добри намери. Сè е тоа фино, приватност, доброволност, желба да се остане во ...
| | веќе видена

Босанци фукнале титлови на едно видевце со мачка која нејќе да ја бањаат. Па пресмешно. ****** Пошто ги наредиле титловите пребрзо, фаќавме скриншотови:
сите 5 | | | веќе видена

Кај нас ова е каде-каде поинтересно. Шахтата се прави 5 дена. Во првите денови има знак дека се работи на патот ама потоа тој некако исчезнува па останува само ...
сите 2 | | | веќе видена

Главните тези на критика се: - Нојер е никогаш полош. Пред последното коло тој бил претпоследен по процентот на одбранети удари меѓу сите голмани во Бундеслига ...
сите 23 | | | веќе видена

За да ги зајакне образовните стандарди, канадската провинција Онтарио реши дека за да ја добијат потребната лиценца, кандидатите за наставници во иднина ќе ...
сите 2 | | | веќе видена

На 15 октомври репрезентацијата на Белгија се спремала за пријателски меч со Холандија, но лидерот на селекцијата, Венсан Компани не бил во базата - добил ...
сите 4 | | | веќе видена

next