Оф Нет

Кога во сезоната 2013/2014 на домашниот дрес на Манчестер Јунајтед ја вратиле крагната, новинарите го прашале Рио Фердинанд дали планира да игра со крената ...
сите 15 | | | веќе видена

Изборите за Европскиот парламент следуваат за околу 9 месеци, а Германија (Меркел) повторно би сакала претседател на Европската комисија да биде ...
сите 3 | | | веќе видена

Причина за конфликтот меѓу репрезентативците на Данска кои летово играа на Светското 2018 и Данскиот фудбалски сојуз (DBU) - е распределбата на правата за ...
сите 11 | | | веќе видена

Како што е неспорно дека Најк помогна во агендата и борбата на Колин Каперник, така е неспорно и дека хејтот што кампањата го доби во САД направи правичниот ...
сите 8 | | | веќе видена

Трите најголеми европски новински агенции Франс-прес, Прес асосиејшн и Дојче прес-агентур, во заедничко писмо побараа од Европскиот парламент да ги надополни ...
сите 30 | | | веќе видена

Веста гласи дека научници успеале да го декодираат геномот на пченицата. Да не помислите дека е банално, малку контекст: човечкиот геноим има 135 милиони ДНК ...
| | веќе видена

next