Оф Нет

Секогаш и секаде гризе за победа, но вчера во својот Лисабон, на стадионот „Ла Луж“ пред околу 55.000 гледачи беше немоќен против расположената Србија која ...
сите 90 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот, темпераментно, во свој стил се израдува на големата победа на Србија над Португалија на гости и пласманот на Мундијалот во Катар. ...
сите 67 | | | веќе видена

Македонија го совлада Исланд со 3-1 и како втора зад Германија заврши во групата, што значи дека ќе игра во бараж/плејоф за пласман на Светско. На „Градски“ во ...
сите 75 | | | веќе видена

Горан Пандев не ги заборава своите браќа кои напиша дека се херои, a мечот од Италија го следеше и Илија Несторовски кој скоро се врати на терените по пауза од ...
сите 10 | | | веќе видена

Само една година откако го завери историското учество на ЕП, македонската фудбалска репрезентација покажа дека може уште и се доближи на 180 минути до Катар ...
сите 57 | | | веќе видена

После толку години и децении усогласување на регионот со принципите и стандардите на ЕУ, некои решија дека најфино е да си поиграме во Мини Шенген, прецизно ...
сите 12 | | | веќе видена

next