Македонскиот репрезентативен голман Мартин Томовски е во ТОП 5 листата на одбранети пенали, согласно досегашната статистика на Светското првенство 2021 во ...
сите 109 | | | веќе видена

Готие Мвумби го привлече вниманието на јавноста со тежината и корпулентниот изглед, но пивотот на Конго дефинитивно поседува и сосема солидни ракометни ...
сите 34 | | | веќе видена

Репрезентацијата на Унгарија во трилер натпревар ја совлада Германија со 29-28. Унгарците до победата стигнаа со голот на Матеј Лекај на три секунди до крајот ...
сите 54 | | | веќе видена

Пивотот на Конго, Готие Мвумби, цел живот ќе го памети мундијалскиот настап во Египет на кој ракометната јавност дозна за овој играч, кој настапува во ...
сите 34 | | | веќе видена

next