Конечно, заврши животната драма на Бритни Гринер, прославената американска кошаркарка која беше уапсена во Москва поради поседување на масло со марихуана. Таа ...
сите 29 | | | веќе видена

Дисципилнската комисија на Евролигта го прифати барањето на Виртус Болоња за намалување на казната на Милош Теодосиќ за немилите сцени на натпреварот против ...
сите 20 | | | веќе видена

Шпанскиот судија, Матеу Лахос ќе го суди четвртфиналниот натпревар меѓу Аргентина и Холандија кој на програмата на Светското првенство ќе се одигра утре. Матеу ...
сите 131 | | | веќе видена

Хрватскиот репрезентативец Дејан Ловрен смета дека танцот на бразилските фудбалери по секој постигнат гол не претставува непочитување кон противникот. Многу се ...
сите 17 | | | веќе видена

Неверојатните игри на Јошко Гвардиола на Светското првенство во Катар ги поттикнаа најголемите светски клубови да се обидат што поскоро да ги осигураат ...
сите 20 | | | веќе видена

Бразил игра импресивно на овој светски шампионат, „кариоките“ остануваат меѓу главните фаворити за трофејот, но неочекувано беа критикувани поради начинот на ...
сите 14 | | | веќе видена

Дефанзивецот на Англија, Хари Мегваер вели дека, за разлика од 2018 година, сега силно верува дека може да го освојат Светското првенство во Катар. Англија во ...
сите 81 | | | веќе видена

Младите репрезентации до 19 и до 17 години, ги добија противниците во квалификациите за ЕП 2023. ЕП 2024 до 19 години ќе се одржи во Северна Ирска, а ...
сите 20 | | | веќе видена

Навивачите на Вардар „Комити“ најавија дека нема да присуствуваат на натпреварот од последното есенско коло помеѓу Вардар и Кожуф бидејќи во последен миг бил ...
сите 22 | | | веќе видена

Фудбалската федерација на Португалија мораше итно да реагира со официјално соопштение по шпекулациите дека капитенот на националниот тим, Кристијано Роналдо ...
сите 147 | | | веќе видена

Луис Енрике е најновата селекторска жртва што ја донесе СП во Катар, откако шпанскиот кормилар се повлече од функцијата по неуспехот во осминафиналето, каде ...
сите 148 | | | веќе видена

next