Во очекување на натпреварите од последното коло во групната фаза на Мундијалот 2019, видео осврт на најдоброто од вчерашната рунда натпревари. А, во ТОП 5, ...
сите 47 | | | веќе видена

ЕКИПА во Минхен, Стеван Цаневски Шпанија се покажа како преголем залак за нашите ракометари, a во синоќешните 60 минути Македонија повторно покажа две лица – ...
сите 8 | | | веќе видена

Кошаркарите на МЗТ Скопје сосема заслужено славеа убедливо со 97-75 против Зрињски во 16. коло од АБА 2 лигата. Според стратегот на „металците“, Ѓорѓи Кочов ...
сите 20 | | | веќе видена

Македонската одбојкарска репрезентација во историскиот дебитантски настап на Европското првенство во септември годинава во прелиминарниот групен сегмент ќе ...
сите 44 | | | веќе видена

Билетите за претквалификацискиот турнир во футсал за пласман на Светското првенство кој ќе се игра во СЦ „Јане Сандански“ во Скопје ќе се продаваат по цена од ...
сите 8 | | | веќе видена

Во желбата за што поголемо доближување до играта на ракометната репрезентација, ЕКИПА преку стручните анализа на поранешни македонски репрезентативци ќе се ...
сите 8 | | | веќе видена

Фантастичен меч на натпреварите од второто коло на Австралија опен одиграа Кеи Нишикори и Иво Карловиќ. По речиси четири часа игра славеше Јапонецот со 3-2 по ...
сите 11 | | | веќе видена

Актуелниот НБА шампион, Голден Стејт, предводен од Стеф Кари се позиционираше на лидерското место во Запдната конференција откако забележа домашен триумф над ...
сите 96 | | | веќе видена

Челси ќе го враќа на „Стемфорд бриџ“, Петр Чех, голманот кој мина 11 години во клубот, откако тој објави дека ја завршува кариерата на крајот од актуелнава ...
сите 46 | | | веќе видена

next