Заедничка кандидатура за организација на Светското првенство 2030 најавија Аргентина, Чиле, Парагвај и Уругвај. Аргентина, Парагвај и Уругвај уште минатата ...
сите 16 | | | веќе видена

Баерн Минхен и Ливерпул ќе се соочат во осминафиналето од Лигата на шампионите во веројатно најинтересниот дуел во оваа фаза. На клупата на „црвените“ е Јирген ...
сите 22 | | | веќе видена

Во Вардар се врати бразилскиот интернационалец Хуан Фелипе Алвес Рибеиро. Добро познато име на навивачите и симпатизерите на црвено-црните. По неполна една ...
сите 15 | | | веќе видена

Езгијан Алиоски повторно е миленик на навивачите на Лидс, по неколкуте одлични натпревари што македонскиот репрезентативец ги одигра во својот клуб на ...
сите 16 | | | веќе видена

Неправдата кога станува збор за неизбирањето на Лука Дончиќ во списокот на играчи за претстојниот олстар викенд би можела да биде исправена, откако се отвори ...
сите 110 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 84 | | | веќе видена

Во пресрет на пролетниот дел од Прва МФЛ, в.д. претседателот на Фудбалската федерација на Македонија, Муамед Сејдини им посака многу успех на клубовите од ...
сите 45 | | | веќе видена

Наполи го совлада Цирих со 1-3 во првиот дуел од 1/16-финалето во Лигата на Европа, но тренерот Карло Анчелоти сепак не беше комплетно задоволен. Ги ...
сите 34 | | | веќе видена

next