Веќе се познати десетте фудбалери кои ќе бидат во меѓусебна конкуренција за наградата „Најдобриот“, што традиционално ја доделува Светската фудбалска ...
сите 36 | | | веќе видена

Натпреварот помеѓу Лос Анџелес Лејкерс и Детроит Пистонс го одбележа инцидентот меѓу Леброн Џејмс и Исаја Стјуарт. Конфликтот се случи на почетокот на третиот ...
сите 44 | | | веќе видена

Левски одигра само реми на домашен терен против Ботев Враца (0-0) во рамки на натпреварот од 15-то коло на Бугарската фудбалска лига, а македонскиот фудбалер ...
сите 4 | | | веќе видена

Во насока на засилена промоција на фудбалската игра на домашната сцена, ЕКИПА со избор на најдобрите од секоја рунда натпревари од ПМФЛ. Покрај тимот на колото ...
сите 43 | | | веќе видена

Фудбалерот на Милан, Фикајо Томори, најверојатно нема да настапи на натпреварот од петтото коло од групата Б во Лигата на шампионите против Атлетико Мадрид ...
сите 107 | | | веќе видена

Артур Мело не успеа да се вклопи во италијанското првенство и се очекува да го напушти Јувентус во јануарскиот преоден рок. Според информациите, тој сака да се ...
сите 53 | | | веќе видена

Извршниот потпретседател на Манчестер Јунајтед би можел да го одложи заминувањето од клубот за да помогне во назначувањето на нов менаџер. Во април беше ...
сите 204 | | | веќе видена

Француската министерка за спорт Роксана Марасинеану денеска изјави дека тамошниот фудбал има потреба од итна и радикална примена на казнени мерки, по ...
сите 24 | | | веќе видена

Реал Мадрид оствари убедлива победа во Гранада, каде славеше со 4-1 за гости. Но, се појави нов-стар проблем наречен Аларкон Иско. Повторно во клубот се ...
сите 43 | | | веќе видена

Тимот на „Крос Сајклинг“ од Куманово и оваа година е екипен шампион во планински велосипедизам. Втора сезона по ред овој тим успева да дојде до шампионската ...
сите 3 | | | веќе видена

Ракометарите на Еурофарм Пелистер утре на домашен терен ќе ја пречекаат унгарска Татабања во натпревар од 4. коло од годинашното издание на Лигата на Европа. ...
сите 53 | | | веќе видена

Мурињо уште еднаш покажа зошто е „спцијален“, а овој пат Португалецот успеал да мотивира фудбалер на начин за кој зборува целата фудбалска јавност во Италија. ...
сите 57 | | | веќе видена

Новиот „бисер“ на Барселона, Педри Гонзалез, е избран за „златно момче“ на светскиот фудбал откако шпанскиот репрезентативец го доби признанието „Златно момче“ ...
сите 32 | | | веќе видена

Шпанскиот вицешампион Реал Мадрид ќе се раздели од четворица играчи кои од различни причини речиси и не играле во досегашниот дел од сезоната. Според шпанските ...
сите 54 | | | веќе видена

Изминатиот викенд на кошаркарските терени во Македонија беа одиграни и натпреварите од Третата лига каде по четири одиграни кола со сто отстотен учинок во ...
сите 8 | | | веќе видена

next