Почетокот на јануарскиот преоден рок го означи и стартот на новите шпекулации околу иднината на Филип Кутињо и неговиот трансфер во Барселона. Ливерпул засега ...
сите 130 | | | веќе видена

Кратовскиот прволигаш Силекс во претстојниот зимски преоден рок ќе се обиде да го сочува составот со кој се избори за третата позиција на табелата по есенскиот ...
сите 45 | | | веќе видена

Македонската ракометна репрезентација од денеска продолжи со тренинзи, на десет дена пред официјалниот почеток на ЕП 2018 во Хрватска. „Црвено-жолтите“ денеска ...
сите 256 | | | веќе видена

Македонскиот првак Вардар ќе се засилува во овој зимски преоден рок. Има најави и за засилувања од странство, но напоредно се преговара и со фудбалери од ...
сите 30 | | | веќе видена

Фудбалот носи многу возбуда, а дополнителен шарм даваат лудите прослави на головите. Влијателниот магазин „4-4-2“ вброи и Македонец меѓу трите најлуди прослави ...
сите 11 | | | веќе видена

Лука Циндриќ имаше неверојатна година во 2017, промовирајќи се во еден од најдобрите средни бекови во Европа, освојувајќи ја титулата европски првак со Вардар, ...
сите 12 | | | веќе видена

Поранешниот напаѓач на Арсенал, Тотенхем и Реал, Емануел Адебајор покажа големо срце посвојувајќи го синот на својот брат Петер кој загина во трагични ...
сите 2 | | | веќе видена

next