Ралф Рангник денеска официјално е промовиран за нов тренер на Манчестер Јунајтед. Тој денеска на прес-конференција одговараше на прашања од новинарите, со што ...
сите 197 | | | веќе видена

По акцијата за садење дрвја во средното училиште „8-ми Септември“, трите пензиски друштва денес го засадија и вториот „Пензиски парк“ во средното училиште „Св. ...
сите 14 | | | веќе видена

Победата на Мемфис Гризлис над Оклахома Сити Тандерс од 73 поени разлика (152-79) е најубедливата во историјата на НБА лигата, но и во текот на минатото имало ...
сите 76 | | | веќе видена

Македонскиот репрезентативец Џејкоб Вајли е суспендиран од својот клуб Будуќност откако не се појавил на закажаниот тренинг по репрезентативната пауза. ...
сите 16 | | | веќе видена

Кристијано Роналдо беше еден од најзаслужните за драматичниот триумф на Манчестер Јунајтед во синоќешната дерби-пресметка со Арсенал (3-2), одново испишувајќи ...
сите 35 | | | веќе видена

Македонската кошаркарска репрезентација првиот квалификациски прозорец за Светското првенство 2023 ќе го помни по одличната ноќ на Теодор Симиќ, 17-годишникот ...
сите 81 | | | веќе видена

Дисцплинската комисија при Ракометната Федерација на Македонија имаше полни раце работа по инцидентот по завршувањето на дуелот меѓу Тиквеш и Охрид. ...
сите 3 | | | веќе видена

Новалијата во Првата лига, Ангели се уште чека на историската победа во елитата на македoнската кошарка, а во пресрет на дуелот со Пелистер се соочува со ...
сите 36 | | | веќе видена

next