Алекси Пaнтуро е победник на последниот велеслалом во сезоната во Светскиот куп во aлпско скијање во машка конкуренција, кој денеска се одржа во Солдеу, во ...
сите 37 | | | веќе видена

Кошаркарската репрезентација на САД ќе биде во група со селекциите на Турција, Јапонија и на Чешка во прелиминарниот сегмент на Светското првенство. Вака ...
сите 31 | | | веќе видена

Светската фудбалска организација ФИФА комплетно го менува изгледот на Светското клупско првенство. Од 2021 година ова натпреварување ќе се одржува со 24 ...
сите 45 | | | веќе видена

next