На Европското првенство 2010 во Виена, на мечот меѓу Австрија и Исланд се случи еден од најголемите резултатски враќања. На една минута пред крајот Исланд ...
сите 29 | | | веќе видена

Микаел Кукушкин во крајно интересен дуел успеа да слави против Миомир Кецмановиќ со 2-1, по сетови 7-6, 4-6 и 7-6 и да му донесе на Казахстан водство од 1-0 во ...
сите 73 | | | веќе видена

Струга Трим и Лум се пласираше во полуфиналето од Купот на Македонија, откако во крајно интересен натпревар во четвртфиналето ја елиминираше фаворизираната ...
сите 43 | | | веќе видена

Ралф Рагник денеска пристигна во Манчестер, германскиот стратег утревечер од трибините на „Олд Трафорд“ ќе го следи дербито на Јунајтед со Арсенал, по што и ...
сите 197 | | | веќе видена

Лионел Меси ја освои седмата „Златна топка“, а за разлика од претходната што ја зеде убедливо, сега многумина беа незадоволни што Аргентинецот повторно беше ...
сите 261 | | | веќе видена

Со натпреварот меѓу домаќинот Шпанија и Аргентина вечерва почнува 25. Светско ракометно првенство за жени. Првпат во историјата на смотрата на најдобрите ...
сите 35 | | | веќе видена

Силекс, Струга Трим Лум и Македонија ЃП се победници на денешните три натпревари во 1/4 финалето од Купот на Македонија. Сите три тима по изведувањето на ...
сите 43 | | | веќе видена

Фудбалската федерација на Македонија заедно со УЕФА и ФИФА го започнаа најавениот процес на разгледување и ревизија на Статутот на ФФМ согласно стратешкиот ...
сите 27 | | | веќе видена

Додека прволигашите одмараа поради репрезентативниот собир на кошаркарските терени во Македонија активни беа второлигашите кои приредија неколку неверојатни ...
сите 53 | | | веќе видена

На трите натпревари во 1/4 финалето на Купот на Македонија, нема ниту еден гол. На терените во Ѓорче Петров, во Кратово и во Тетово, се игра без голови. Во ...
сите 43 | | | веќе видена

Целта на оваа непрофитна и невладина организација е секое домаќинство да има потребен алат за учење, а компанијата Mozzart ја поддржа иницијативата со донација ...
сите 12 | | | веќе видена

next