Италијанскиот калчолигаш Рома го пропушти возот за пласман во Лигата на шампионите, а раководството на клубот веќе прави планови за реорганизација во летниот ...
сите 40 | | | веќе видена

Работнички – Блокотехна и МЗТ Скопје Аеродром – Гостивар се полуфиналните двојки во плеј-офот во Првата македонска кошаркарска лига кои од недела ќе ја почнат ...
сите 37 | | | веќе видена

Блокотехна и во втората година од своето постоење како дел од кошаркарската елита на Македонија стигна до плејофот. Исто како и лани, освоено е третото место ...
сите 37 | | | веќе видена

Претседателот на Пари Сен Жермен, Насер aл Келаифи, ќе одговара за давање мито откако финансискиот суд во Париз почна процес против него за „активна корупција“ ...
сите 19 | | | веќе видена

Капитенот на Академија Пандев, Сашко Пандев сосема очекувано е во еуфорично расположение и ден по големата победа во финалето од Купот на Македонија и првиот ...
сите 93 | | | веќе видена

next