КБК Шампион е клуб со убедливо најголем број освоени одликувања на 1. Државно кик-бокс првенство за 2019 година. за сите возрасни категории во категории ...
сите 6 | | | веќе видена

Германскиот првак Баерн Минхен е подготвен за мегатрансфер во летниот преоден рок. Тренерот Нико Ковач сака аргентинскиот ас Пауло Дибала да пристигне на ...
сите 42 | | | веќе видена

Лидерот Борусија Дортмунд влезе во резултатска криза и трет натпревар по ред не успеа да стигне до триумф во Бундес-лигата. „Милионерите“ одиграа реми без ...
сите 22 | | | веќе видена

Петар Петковски продолжи со голгетерската серија и во првото пролетно коло. Тој го постигна единствениот гол за Работнички во ремито (1-1) против Ренова, а го ...
сите 13 | | | веќе видена

next