Шефот на стручниот штаб на Вардар, Чедомир Јаневски е задоволен од ангажманот на тројцата млади фудбалери, Тошевски, Попзлатанов и Цветановски кои пристигнаа ...
сите 32 | | | веќе видена

И актуелниот македонски шампион денеска означи старт на зимските подготовки. Стратегот на „вардарци“, Чедомир Јаневски на денешниот прв тренинг во новата ...
сите 40 | | | веќе видена

И актуелниот македонски шампион денеска означи старт на зимските подготовки. Стратегот на „вардарци“, Чедомир Јаневски на денешниот прв тренинг во новата ...
сите 40 | | | веќе видена

Македонскиот првак Вардар во пресрет на стартот на зимските подготовки ги претстави трите нови засилувања, кои ЕКИПА претходно ги најави како нови аквизиции на ...
сите 49 | | | веќе видена

Само неколку часа по претставувањето на Филипе Кутињо, Барселона постигна договор со Палмеираш за услугите на нивниот деанзивец Јери Мина. Каталонскиот гигант ...
сите 31 | | | веќе видена

Тренерот на Фенербахче, Ајкут Кочаман конечно ги разреши дилемите околу идниот статус на македонскиот репрезентативец Елиф Елмас кој на почетокот од оваа ...
сите 5 | | | веќе видена

next