Кристијано Роналдо беше еден од најзаслужните за драматичниот триумф на Манчестер Јунајтед во синоќешната дерби-пресметка со Арсенал (3-2), одново испишувајќи ...
сите 92 | | | веќе видена

Македонската кошаркарска репрезентација првиот квалификациски прозорец за Светското првенство 2023 ќе го помни по одличната ноќ на Теодор Симиќ, 17-годишникот ...
сите 126 | | | веќе видена

Дисцплинската комисија при Ракометната Федерација на Македонија имаше полни раце работа по инцидентот по завршувањето на дуелот меѓу Тиквеш и Охрид. ...
сите 45 | | | веќе видена

Манчестер Јунајтед ќе се враќа на врвот на англискиот и европскиот фудбал со „професорот по фудбал“, Ралф Рангник. Германецот во редовите на „црвените ѓаволи“ ...
сите 72 | | | веќе видена

Со песната „ Дозволи ми да победам“ и онлајн активности во рамки на „Европската кошаркарска недела“ – Специјална олимпијада Македонија го одбележува 3. ...
сите 6 | | | веќе видена

Манчестер Јунајтед вчера го победи составот на Арсенал со 3:2, но сите зборуваат за првиот гол на „топчиите“ кој падна на бизарен начин. По изведен корнер, ...
сите 92 | | | веќе видена

Ралф Рангник од денеска и официјално е нов менаџер на Манчестер Јунајтед, преземајќи ја функцијата што привремено ја извршување Мајкл Карик. Германскиот ...
сите 146 | | | веќе видена

Леброн Џејмс експресно ќе се врати на терените и покрај позитивниот тест на коронавирус што асот на ЛА Лејкерс го имаше пред два дена, во пресрет на дуелот со ...
сите 31 | | | веќе видена

Кристијано Роналдо со два гола му ја донесе на Манчестер Јунајтед победата на дербито со Арсенал, со што Португалецот урна ушт една неверојтна бариера – ...
сите 92 | | | веќе видена

Кошаркарите на Мемфис испишаа историја на НБА-лигата, декласирајќи го составот на Оклахома Сити тандер ссо неверојатни 152-79, за најубедлива победа на сите ...
сите 28 | | | веќе видена

Манчестер Јунајтед и Арсенал приредија одличен натпревар во 14. коло од Премиерлигата кој заврши со победа на домаќините од 3-2. „Топџиите“ први стрелаа, но ...
сите 92 | | | веќе видена

next