Европското Првенство веќе е на дофат, за само шест дена македонските ракометари ги очекува и премиерниот дуел против Словенија, а селекторот Раул Гонзалес ги ...
сите 66 | | | веќе видена

Со трансферот од Ливерпул, Филипе Кутињо стана најскапиот фудбалер во историјата на Барселона. Каталонскиот тим го донесе за 160 милиони евра. Интересно од ...
сите 160 | | | веќе видена

Огромна неизвесност лебди над ФК Пелистер откако, сосема неочекувано, на крајот од минатава година неговите мнозински акционери се одлучија да се повлечат од ...
сите 6 | | | веќе видена

Јувентус синоќа славеше со 0-1 на гостувањето против Каљари во Серија А. Но, според раководството на Каљари незаслужено… „Неверојатно, ова е неверојатно“ – ...
сите 10 | | | веќе видена

Ливерпул одлично ќе заработи од продажбата на Филипе Кутињо во Барселона, но „црвените“ планираат да потрошат ел од овие пари за покривање на трошоците на сите ...
сите 46 | | | веќе видена

Кошаркарите на Голден стејт го демолираа ЛА Клиперс на гости победувајќи со 105-121, во мечот кој го отвори синоќешниот саботен програм од НБА лигата. Вориорс ...
сите 85 | | | веќе видена

Кристијано Роналдо и Лионел Меси десетина години се натпреваруваат кој ќе има побогат договор, но и да играат фудбал до 50-годишна возраст нема да можат да се ...
сите 7 | | | веќе видена

По 60 минути игра Јувентус има 0-0 на гостувањето против Каљари во 20. коло од Серија А. Но, вистински шок за „Старата дама“ е повредата на еден од најдобрите ...
сите 18 | | | веќе видена

Англискиот премиерлигаш Стоук се раздели со својот досегашен менаџер Марк Хјуз, по серијата слаби резултати на тимот. На Хјуз му пресуди нисколигашот Ковентри, ...
сите 11 | | | веќе видена

Околу шест часа траеше акцијата за извлекување на планинарка од Македонија, која на симнување од врвот Стефани на грчката планина Олимп се лизнала и според ...
сите 28 | | | веќе видена

Бразилецот Фелипе Кутињо го оствари вториот најголем трансфер во историјата на фудбалот. Барселона за него плати 160 милиони евра, а веднаш доби клаузула ...
сите 141 | | | веќе видена

Бразилецот Фелипе Кутињо го оствари вториот најголем трансфер во историјата на фудбалот. Барселона за него плати 160 милиони евра, а веднаш доби клаузула ...
сите 141 | | | веќе видена

Полскиот ски – скокач Камил Штох влезе во историјата, победувајќи на сите четири станици од традиционалната новогодишна турнеја „Четири скокалници“. По ...
сите 5 | | | веќе видена

next