Двајцата македонски репрезентативци Доријан Бабунски и Валон Етеми, денеска беа стрелци за своите тимови во натпреварите од бугарскиот, односно од турскиот ...
сите 20 | | | веќе видена

Пред денешниот натпревар помеѓу Вардар и Велешта, фудбалерот на „црвено-црните“ Дејан Блажевски доби подарок дрес, по повод 150-тиот натпревар во ...
сите 56 | | | веќе видена

Дуелот за титулата шаховски првак се одвива меѓу актуелниот шампион Магнус Карлсен и предизвикувачот Јан Непомњашчиј, а денеска се одигра шестата партија. По ...
сите 13 | | | веќе видена

По репрезентативната пауза прволигашката кошарка се враќа во етерот со деветото коло во кое ќе бидат одиграни три натпревари во сабота и три во недела. Првите ...
сите 60 | | | веќе видена

Тимот на Ајакс завчера со победата од 5:0 над Вилем втори, сруши еден рекорд. Имено, тимот од Амстердам не прими ниту еден гол во првите полувремиња од сите 15 ...
сите 2 | | | веќе видена

Пред денешниот натпревар помеѓу Работнички и Ренова, неколку интересни бројки, факти и статистички податоци. Интересно и веднаш паѓа во очи фактот што ...
сите 79 | | | веќе видена

После возбудувањата во Купот на Македонија и трите 1/4 финални дуели во средата, денеска и утре се враќаат возбудувањата во прволигашката конкуренција. Денеска ...
сите 79 | | | веќе видена

Комисијата на УЕФА која го контролира финансискиот фер-плеј, санкционираше дури осум клуба. Исфрлање од Европа, барем засега, добија Астана, Клуж, ЦСКА Софија, ...
сите 19 | | | веќе видена

УЕФА се одлучи да донесе промени во системот на квалификации за Светското првенство во жени. На овој потег европската куќа на фудбалот се одлучи откако во ...
сите 86 | | | веќе видена

next