Фудбалската репрезентација на Македонија утревечер на арената „Филип Втори“ против Летонија го стартува квалификацискиот циклус за ЕП 2020 година. Ќе биде тоа ...
сите 183 | | | веќе видена

Тони Крос е фудбалерот што е главна желба на ПСЖ за летниот преоден рок, откако „светците“ најавиле ремонт на средниот ред по најновото разочарување во Лигата ...
сите 14 | | | веќе видена

Најдобрите македонски каратисти вчера ги почнаа подготовките за сениорското 54. Европско првенство кое ќе се одржи од 28. до 31. март во Гвадалахара, Шпанија. ...
сите 9 | | | веќе видена

Во очекување на јубилејниот 100. натпревар на Горан Пандев за националниот тим во четврток против Летонија на националната арена „Филип Втори“ во Скопје, ЕКИПА ...
сите 183 | | | веќе видена

ЦСКА Москва по голема драма славеше со 78-80 на гостувањето против Анадолу Ефес во 27. коло од Евролигата. Вистинска драма се случуваше во последната четвртина ...
сите 12 | | | веќе видена

next