Веднаш ќе почне постапката за обезбедување на лекот „Спинраза“ и нема да прекинеме додека не го обезбедиме за сите болни во Македонија. Ова го порачал ...
сите 18 | | | веќе видена

Само десет дена ја делат македонската ракометна репрезентација од премиерниот натпревар на ЕП 2018 против селекцијата на Словенија. Ракометарите работат со ...
сите 140 | | | веќе видена

Во последно време се повеќе и повеќе се прават статуи, бисти за врвни фудбалери, како и легенди на овој спорт, па една статуа си доби и екс-фудбалерот на ...
сите 5 | | | веќе видена

Шпанскиот интернационалец Давид Силва се врати во тимот на Манчестер сити и го одигра синоќешниот меч против Ватфорд (3-1) во Премиер – лигата, но доби дозвола ...
сите 18 | | | веќе видена

Македонскиот прволигаш Академија Пандев денеска напладне ги почна подготовките за пролетниот дел од сезоната. Тренерот Панче Стојанов ја изврши прозивката на ...
сите 45 | | | веќе видена

Македонските ракометари ја одработуваат завршната фаза од подготовките пред настапот на Европското првенство во Хрватска. Во првиот натпревар, за точно десет ...
сите 122 | | | веќе видена

Перо Антиќ не ја исклучува можноста повторно да заигра во дресот на македонската репрезентација. Но, прв предуслов за тоа е смена на актуелното раководство на ...
сите 30 | | | веќе видена

next