Покрај „војната“ на паркетот денеска од 18 часот меѓу Македонија и Хрватска на Светското ракометно првенство 2019, во Минхен без сомнение ќе има и тоа сериозно ...
сите 2 | | | веќе видена

ЕКИПА во Минхен, Стеван Цаневски Хрватските ракометари исто како и Македонија се со максимален ефект по првите две кола од групата Б, но „коцкестите“ важат за ...
сите 18 | | | веќе видена

Пред денешната пресметка со Македонија во 3. коло на Светското првенство 2019 во Германија и во Данска, хрватскиот селектор Лино Червар не ги штеди пофалните ...
сите 64 | | | веќе видена

Македонските одбојкарски репрезентативци противниците за групната фаза во дебитантскиот настап на Европското првенство во септември ќе ги очекуваат од ...
сите 41 | | | веќе видена

Познати се четири од вкупно седумте противници на Вардар за пријателски средби, кои ќе бидат одиграни за време на престојот на централните подготовки во ...
сите 18 | | | веќе видена

Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми очигледно е „поле за трансфер битка“ на римските ривали Рома и Лацио. Откако во текот на вчерашниот ден како „бомба“ ...
сите 20 | | | веќе видена

Македонскиот фудбалски интернационалец Дарко Тасевски доби понуда да се врати во бугарскиот фудбал. Тој во минатото го носеше дресот на Левски, а сега за него ...
сите 9 | | | веќе видена

next