Денешен

Активно се работи на третата фаза од изградбата на булеварот Борис Трајковски, кој е во завршна фаза. Со овој проект се изврши проширување од 2 на 4 ленти, во ...
сите 13 | | | веќе видена

Врз градоначалниците на Прилеп и Кавадарци е извршена политичка хајка од страна на СДСМ, обвини денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски. -Живееме во ...
сите 111 | | | веќе видена

Најеклатантен и пластичен пример од политичко-правното цунами на СДС и Заев кое ги зафати сите институции е именувањето на членовите на Управниот одбор во ...
сите 103 | | | веќе видена

Во 2013 година граѓаните избраа дела, и гласаа за програма со 83 проекти. Денес, можам да кажам дека скоро во целост се реализирани сите проекти од програмата. ...
сите 30 | | | веќе видена

Во поголемиот број на општини е потребно зголемување на капацитетите или отварање на нови градинки. Наместо министерството за труд и социјална политика ...
сите 115 | | | веќе видена

Како никој досега во историјата на Свети Николе во овие четири години успеавме да донесеме 14 нови детални 14 урбанистички планови и да изготвиме генерален ...
сите 11 | | | веќе видена

Воден од девизата дека развојот на нашата локална заедница претставува фундамент за подобар живот на сите граѓани на Општина Ресен, заедно со локалната ...
сите 30 | | | веќе видена

Во просториите на Државна лотарија на Македонија пристигна уште еден милионер од инстант лозот Златна Рипка. По првиот милионер од првата серија на овој ...
сите 10 | | | веќе видена

Бранимир Јовановиќ, специјалниот советник за финансии на министерот Драган Тевдоски во фејсбук коментар кажа дека поддршката од владата т.е. буџетот за ...
сите 151 | | | веќе видена

Граѓани на Скопје реагираат и го прашуваат градоначалникот на општина Центар Андреј Жерновски до кога планира да го попречуа движењето на граѓаните од Водно ...
сите 47 | | | веќе видена

Неодговорната и неспособна владеачка гарнитура на СДС повлекува девизни резерви и се задолжува стотици милиони евра, а не може да обезбеди средства за да им го ...
сите 242 | | | веќе видена

Нашата препознатливост е одговорно, транспарентно, домаќинско и отчетно работење. Изминативе четири години работев заедно со советниците, општинската ...
сите 27 | | | веќе видена

Италијанските спасувачки екипи извлекоа двајца од тројцата браќа кои беа затрупани под остатоците од куќата што се распадна на италијанскиот остров Исксија, по ...
сите 68 | | | веќе видена

next