Денешен

Економската директорка на Клиниката за токсикологија Бесија Иљази денеска пред новинарите се обратила на албански јазик, одбивајќи да зборува на македонски ...
сите 49 | | | веќе видена

Министерот за здравство ќе го разреши медицинскиот директор на Клиниката за токсикологија Данил Петровски оти се однесувал опозициски, а бил поставен од ...
сите 49 | | | веќе видена

Александар Николоски работи од својата 14-та година, за разлика од Венко Филипче кој не знаеме како го стекнал своето богатство, се вели во соопштението на ...
сите 146 | | | веќе видена

Денеска сме повторно во Бутел, навистина ми е драго кога доаѓам да видам што се работи во општината Бутел. Дарко е познат по спортски терени, по нови проекти и ...
сите 136 | | | веќе видена

Зад вашето име стојат неколку различни титули поврзани со професијата. Јавноста Ве знае како доктор кардиолог, професор на Универзитетската клиника за ...
сите 11 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски преку видео објавено на својот Фејсбук профил вели дека Македонија заслужува повеќето од „како досега“. Во ...
сите 86 | | | веќе видена

Ми јавуваат од терен дека градоначалниците на Пробиштип и на Крива Паланка вршат злоупотреби на институциите и вршат притисоци на граѓаните, истото се случува ...
сите 96 | | | веќе видена

И да се случеше измена на Уставот, немаше да станеме земја членка на ЕУ. Промена на Уставот не е прашање број еден за влез во ЕУ, туку прашање број еден е ...
сите 62 | | | веќе видена

Филипинските и американските војници денеска ги почнаа воените вежби „Баликатан“ на Филипините, кои ќе траат до 10 мај, а ќе опфатат и поморски вежби во ...
сите 58 | | | веќе видена

Русија сега има основа да заплени имот на Западот, откако Претставничкиот дом на САД усвои закон со кој се дозволува потенцијален трансфер на замрзнати руски ...
сите 10 | | | веќе видена

Претседателот на Полска, Анджеј Дуда во интервју за полскиот весник „Факт“ изјави дека неговата земја е подготвена на нејзина територија да се распореди ...
сите 96 | | | веќе видена

Сепаратистичката левичарска коалиција ЕХ Билду прослави историски успех на вчерашните регионални избори во Баскија. Со преброени околу 95 отсто од гласовите, ...
сите 6 | | | веќе видена

Партијата на претседателот на Малдиви, Мохамед Муицу, победи на вчерашните парламентарни избори, покажуваат прелиминарните резултати објавени денеска, јави ...
сите 23 | | | веќе видена

Воената помош за Украина во вредност од речиси 61 милијарда долари, која Претставничкиот дом на САД во саботата ја одобри по неколкумесечна расправа, не е ...
сите 229 | | | веќе видена

Во Њујорк денеска ќе се одржи седница на Советот за безбедност на Обединетите нации посветена на шестмесечниот извештај на генералниот секретар на ОН Антонио ...
сите 169 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листа во првата изборна единица, Христијан Мицкоски објави дека вчера ја повикал албанската опозиција на обединување ...
сите 119 | | | веќе видена

Синоќа во студиото на Македонската телевизија (МТВ) се одржа единствената дебата на кандидатите за претседател на Република Македонија пред првиот круг на ...
сите 325 | | | веќе видена

„Прилично нервоза го фаќа Стево Пендаровски, свесен е што ќе му се случи, свесен е дека огромна ќе биде разликата по првиот круг во корист на Гордана ...
сите 146 | | | веќе видена

Последен ден од кампањата за претседателските избори на 24 април. Вечерва на полноќ почнува молкот, што завршува на денот на гласањето во 19 часот. И покрај ...
сите 157 | | | веќе видена

next