Денешен

Сигурна сум дека изборите ќе ги организираме како 30. членка на НАТО Алијансата, изјави денеска на прес-конференција вицепремиерката и министерка за одбрана ...
сите 95 | | | веќе видена

Четиринаесет пациенти со клиничка слика на грип и компликации меѓу кои најчесто со пневмонија, се лекуваат на Универзитетската Клиника за инфективни болести. ...
сите 78 | | | веќе видена

За бескомпромисна борба против корупцијата ја подигнавме отчетноста и транспарентноста на институции на извршната власт, која треба да биде зајакната и со ...
сите 51 | | | веќе видена

Самостојниот синдикат за образование, наука и култура – СОНК реагира во однос на дел од ставовите што вчера ги соопшти Министерството за образование и наука во ...
сите 74 | | | веќе видена

Собранискиот спикер Талат Џафери ги отфрли тврдењата на коалицискиот пратеник од СДСМ Александар Кирацоски дека не овозможува услови за работа на Совет за ...
сите 12 | | | веќе видена

Дел од членовите во новиот предложен закон за јавно обвинителство се неприфатливи за ВМРО-ДПМНЕ бидејќи во неколку наврати се крши Уставот и Обвинителството ...
сите 426 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика Рашела Мизрахи на работна средба со британската амбасадорка Рејчел Галовеј разговараше за сегашните и идните процеси ...
сите 29 | | | веќе видена

Во текот на изминатата недела (од 13 јануари до 19 јануари) во државава се регистрирани 1.100 заболени од грип, што е зголемување за 88,7 отсто споредено со ...
сите 78 | | | веќе видена

Пет дена семејството на 28-годишната Марија Брзакова од струмичко Босилово нема сознанија каде би можела да исчезне младата жена, која во саботата наутро ...
сите 47 | | | веќе видена

Седмиот светски рекет, Александер Зверев утрово го победи Егор Герасимов од Белорусија со 3:0, по сетови 7:6, 6:4 и 7:5. Зверев се пласира во третото коло на ...
сите 116 | | | веќе видена

Голманот на Тотенхем, Уго Лорис и фудбалерот од средниот ред, Сон Хунг Мин, ги демантираа шпекулациите дека играчите не се задоволни од работата на тренерот ...
сите 35 | | | веќе видена

Постои голем јаз меѓу понудата и побарувачката на пазарот на труд, бидејќи само 12 од 100 студенти кои се запишале на факултет ќе најдат работа согласно своите ...
сите 35 | | | веќе видена

Техничкиот премиер Оливер Спасовски денеска прими делегација на Здружение на судии, предводена од претседателот на Здружението, Џемали Саити, а на средбата ...
сите 72 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ пред утрешната средба со американскиот претставник за дијалогот Белград-Приштина, Ричард Гренел, оцени дека американскиот ...
сите 137 | | | веќе видена

Специјалниот претставник на американскиот претседател Доналд Трамп за мировните преговори меѓу Косово и Србија, Ричард Гренел изјави денеска дека Приштина мора ...
сите 137 | | | веќе видена

Комичарката Ребел Вилсон на Твитер се пофали со новиот изглед, за којшто е заслужен нејзиниот тренер, но и здравиот начин на исхрана. Ребел и најави дека ова ...
сите 6 | | | веќе видена

next