Денешен

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 7 мај. Денеска е Спомен од појавувањето на чесниот крст во Ерусалим. Денес се празнува споменот за ...
сите 24 | | | веќе видена

Денеска е среда, 20 мај 2020 година, 142-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 224 дена. Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот и 9 минути, а ...
сите 10 | | | веќе видена

Тоа се херои, гледајте како се бореа за својата идеја и сами се убија, им рекол турскиот потпоручникот Нијази-бег и наредил почесен плотун над мртвите тела на ...
сите 3 | | | веќе видена

Д-р Харис Бабчиќ, од Каролински институт во Шведска, предупредува на зголемување на репродукцискиот број во Македонија. „Просечниот репродуктивен број на ...
сите 6 | | | веќе видена

Игор НИКОЛОВ Денес, Радмила Шекеринска кажува дека изградиле 500км автопат..!? Вчера, Шахпаска кажува дека докторите специјалисти на Клиники земаат плата од ...
сите 13 | | | веќе видена

Граѓаните имаат целосна доверба во институциите во однос на менаџирањето на кризата со коронавирусот, изјави вечерва вицепремиерката и министерка за одбрана ...
сите 84 | | | веќе видена

Членките на Светската здравствена организација (СЗО) – 194, вклучувајќи ги САД и Кина усвоија резолуција за независна проценка на одговорот на агенцијата на ОН ...
сите 184 | | | веќе видена

Властите на С. Македонија треба да се помират со фактот дека преговорите за пристапување во Европската унија не можат да започнат сè додека Скопје и Софија не ...
сите 14 | | | веќе видена

Баш на оваа слика му викам: друже нем да испадне дека по улици шетаме за само на влас да ве донесеме? На што он ми вика: нееее Благојче правда мора да има, ама ...
сите 5 | | | веќе видена

Во своето гостување во вестите на телевизија Сител, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски истакна дека само денес во Македонија имаме 22 нови случаи ...
сите 80 | | | веќе видена

Прашан за тоа како го коментира зголемувањето на процентот на заболени во последнава недела кога во однос на бројот на тестирања во просек имаме 10 проценти ...
сите 232 | | | веќе видена

Коронавирусот многу веројатно ќе има и втор бран покажуваат сите досегашни студии, но и искуства од други епидемии. За него се подготвуваме согласно ...
сите 232 | | | веќе видена

Во ГОБ „8 септември“ почина пациент од Скопје (78г) примен на 7 мај и пациент од Тетово (77г), на болничко лекување од 14 мај. Во изминатите 24 часа направени ...
сите 545 | | | веќе видена

По добиените шест кривични пријави против седум лица, во текот на денешниот ден Основното јавно обвинителство – Тетово до Основниот суд – Тетово поднесе ...
сите 143 | | | веќе видена

next