Денешен

Д-р Митко Тилевски роден 1962 година во Скопје има завршено Медицински факултет. Специјалист по педијатрија, Пратеник во Собранието на РМ во парламентарниот ...
сите 28 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев и вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев вчера презентираа неколку економски мерки, кои според познавачите ќе донесат само ...
сите 148 | | | веќе видена

Странски инвеститори ја напуштаат земјава заради игнорантскиот однос на новата Влада, неколку илјади граѓани ќе останат без работа, градежништвото застана и ...
сите 148 | | | веќе видена

Владата на СДСМ тоне во скандали и корупција и дека единствено се фокусирани на личното богатење на функционерите, изјави за медиумите Павлинче Честојнова од ...
сите 58 | | | веќе видена

СДС ја турка Македонија кон неизбежен банкрот. Неспособноста и расипништвото на СДС веќе ја уништува државната економија, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ. -СДС за ...
сите 269 | | | веќе видена

Синдикатот на индустрија, енергетика и рударство на РМ – СИЕР, смета дека и покрај евентуалното усвојување на измените на Законот за минимална плата во ...
сите 125 | | | веќе видена

Денес се пушта во употреба инвестицијата на ОДВ Електрик во зоната Охрид- Струга, што започна да се гради кон крајот на 2015-та година, напиша на својот ФБ ...
сите 145 | | | веќе видена

Стојанче Ангелов призна дека тој и неговата сопруга влегле во Министерството за внатрешни работи со одлука на неговата партија давајќи потврда на информациите ...
сите 2 | | | веќе видена

СДС со катастрофалната и расипничка политика во изминатиот период ја води државата кон економски крах и банкрот, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ. -Неодговорната влада ...
сите 224 | | | веќе видена

Две години по анти-терористичката акција во Куманово, терористите кои беа уапсени во акцијата конечно видоа живот по посетата на Заев во Идризово На 9-ти и ...
сите 65 | | | веќе видена

Зоран Заев деновиве беше разочаран за условите во затворите додека условите во градинките во Струмица се очајни. Имено, советот на општина Струмица дал ...
сите 19 | | | веќе видена

Вицепремиерот Кочо Анѓушев ја искористи својата функција да си додели тендер сам на себе од неверојатни 2.6 милиони евра и тоа од ЕЛЕМ на својата фирма ...
сите 63 | | | веќе видена

next