Денешен

Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев оцени дека кредитниот рејтинг ББ со позитивен изглед за Македонија од страна на агенцијата „Фич“ е потврда за ...
сите 38 | | | веќе видена

Недостапно на органите на прогонот е лицето кое вчера пукало и рани друго лице во угостителски објект во Кочани, а Основното јавно обвинителство од овој град ...
сите 48 | | | веќе видена

Нацрт-законот според кој се ратификува и стапува на сила Договорот од Преспа денеска беше доставен до грчкиот Парламент, веројатно в понеделник попладне ќе се ...
сите 228 | | | веќе видена

На хируршкото одделение во Клиничкиот центар во Штип синоќа е донесена млада девојка од Пехчево со прострелната рана од огнено оружје, каде што лекарите се ...
сите 20 | | | веќе видена

Илјадници христијани денеска учествуваа во групната крштевка организирана од православната црква на познатото место за крштевање на реката Јордан во близина на ...
сите 42 | | | веќе видена

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер се најде во една непријатна ситуација на Австралија опен. Според „Ле Фигаро“, тој бил задржан од обезбедувањето во моментот ...
сите 143 | | | веќе видена

Џорџ Ален (46) е роден во Детроит, Мичиген, по потекло е Македонец. Неговите родители од Македонија се преселиле во САД, но не ги заборавиле своите корени. А, ...
сите 3 | | | веќе видена

Ноќеска еден час по полноќ, иако немаше коледарски огнови на отворено, за кои заменик министерот за екологија Јани Макрадули неодамна откри дека беа ...
сите 23 | | | веќе видена

Кредитната агенција „Фич“ го потврди водењето на успешна фискална политика, посочувајќи ги реформите во системот на јавните финансии како пензиската реформа, ...
сите 38 | | | веќе видена

Иван Лотески од охридската населба Варош беше најуспешен и меѓу неколкуте стотини верници го извади Чесниот крст што во осветените води на Охридското Езеро го ...
сите 65 | | | веќе видена

Собранискиот спикер Талат Џафери од свое лично име и од име на пратениците, на сите православни верници кои денеска го празнуваат големиот христијански празник ...
сите 125 | | | веќе видена

На магистралниот пат Кичево-Охрид, вчера во 08:30 часот товарно возило „Форд Транзит“ со скопски регистарски ознаки, управувано од А.Б.(44) од Скопје, излетало ...
сите 47 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, по повод големиот христијански празник Богојавление – Водици, упати честитка до поглаварот на Македонската ...
сите 125 | | | веќе видена

Епизода од рускиот цртан филм „Маша и медо“ под наслов „Маша и каша“ влезе во Гинисовата кника на рекорди како најгледан анимиран филм на Јутјуб, соопшти ...
сите 6 | | | веќе видена

Белоруската манекенка која минатата година изјави дека имала докази за руско мешање во изборот на Доналд Трамп, уапсена била на 17 јануари на аеродромот во ...
сите 18 | | | веќе видена

next