Денешен

Елена Ристеска препознатлива по нејзината црна коса, објави фотографија на Инстаграм оо руса коса. Таа напиша дека се работи за компјутерска обработка на ...
сите 39 | | | веќе видена

Дваесет и петгодишен државјанин на Холандија, кој бил пријавен дека се изгубил на планината Пелистер, е спасен од тимот за брз одговор за спасување на планини ...
сите 5 | | | веќе видена

Во грчкиот парламент вечерва поминаа измените во законот со кои се укинува студентскиот имунитет. Владејачката Нова демократија и десничарско ориентираната ...
сите 15 | | | веќе видена

Албанската мафија се обидела базата Порто Палермо, на југот на албанското крајбрежје, да ја стави во функција и со подморница да шверцува кокаин од Јужна ...
сите 33 | | | веќе видена

Градоначалникот на Крива Паланка, Борјанчо Мицевски денеска организираше прием во својот кабинет за францускиот амбасадор Кристијан Тимоние, кој е во посета на ...
сите 22 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини Богородица, Табановце и Блаце возилата се задржуваат ...
сите 210 | | | веќе видена

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица изврши увид во гаражата на Основниот суд во Струмица каде попладнево избувна пожар. Според ...
сите 79 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Никола Димитров бил визионер и затоа стана шеф на дипломатијата. Тој уште во 2016-та година мудро предвидел: - Во Македонија ...
сите 2 | | | веќе видена

Министерството за економија во врска со наводите од страна на ресорното Министерство на Република Косово за трговски бариери кои ги спроведува државава при ...
сите 47 | | | веќе видена

Европската Унија значи да се говори и за перспективите за проширување со Западен Балкан, бидејќи е географски регион од голем и близок интерес за Италија и за ...
сите 33 | | | веќе видена

Властите во Саудиска Арабија објавија крај на подготовките за аџилак што оваа година почнува на 9 август и завршува на 14 август. Се очекува таа држава да ја ...
сите 69 | | | веќе видена

Твитер објави дека ги споделувале податоците на своите корисници со огласувачи без нивна согласност. Твитер соопшти дека се забележани проблеми „во кои изборот ...
сите 27 | | | веќе видена

Властите на Тајван наредија утре да бидат затворени продавниците, компаниите и училиштатата поради супер тајфунот Лекима, а во меѓувреме на островот е ...
сите 167 | | | веќе видена

Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини денеска се сретна со градоначалникот на Општина Боговиње Аљбон Џемаили, а вчера и со ...
сите 17 | | | веќе видена

Територијата на целата држава во следните седум дена почнувајќи од денеска до 14 август ќе биде зафатена од високи температури од портокалова фаза, соопшти ...
сите 120 | | | веќе видена

next