Денешен

За понеделник, 25 декември, во 11.30 часот Апелациониот суд ја закажа јавната седница на која треба да одлучува по жалбата на адвокатите на премиерот Зоран ...
сите 14 | | | веќе видена

Нацрт – буџетот за 2018 година како и тековните програми кои се составен дел од буџетот, беа на дневниот ред од продолжението на третата седница на Советот на ...
сите 62 | | | веќе видена

Одлуката на судот со која се потврдуваат притворите за пратениците е срамна и доказ за политички прогон на политичките неистомисленици на власта. Најавата за ...
сите 298 | | | веќе видена

САД изразија подготвеност за разговори со Северна Кореја „без предуслови“ иако остануваат одлучни на сите начини вклучително и со воена акција, да го убедат ...
сите 158 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно, по котлините магливо. Во вечерните и ноќните часови, во западните и северните делови ќе има врнежи од дожд. Ќе ...
сите 290 | | | веќе видена

Турскиот министер за надворешни работи Мевлут Чавушоглу денеска го повика светот да го признае источен Ерусалим за палестински главен град. Повикот беше упатен ...
сите 187 | | | веќе видена

Сите членови на Државата изборна комисија поднесоа оставка, освен претставникот од БЕСА, Ермира Асани-Алија. Сепак се поставува прашањето дали можеби покрај ...
сите 72 | | | веќе видена

По повод Меѓународниот ден за борба против корупцијата премиерот Зоран Заев истакна дека корупцијата е корозија на секое општество и закана за иднината и дека ...
сите 24 | | | веќе видена

Владата на СДСМ предводена од Зоран Заев и покрај тоа што ветуваа живот за сите граѓаните, повеќе од очигледно е дека за здравството не водат никаква грижа. Во ...
сите 8 | | | веќе видена

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Горан Манојловски денес информираше дека овие денови пратениците на ВМРО-ДПМНЕ имале интезивни средби со повеќе меѓународни ...
сите 350 | | | веќе видена

next