Денешен

Додека на било кој граѓанин во Република Македонија 20.000 евра му се доволни да купи само гарсониера од 25 квадрати, кланот Заеви со тие пари си купи фирма ...
сите 46 | | | веќе видена

Забрзувањето на датумот за преговори за членството на Македонија во Унијата, ќе подразбира прием на мигранти на нашата територија, па оттука и Стратегијата што ...
сите 6 | | | веќе видена

Огромен е падот на градежништвото за месец јуни од дури 25 отсто. Вртоглавиот пад се поклопува со прекинот на градбите на автопатите Кичево – Охрид, ...
сите 150 | | | веќе видена

Пратениците на СДСМ на денешната седница не го прифатија предлог законот по скратена постапка кој што требаше да обезбеди зголемување на пензиите за 5%. Со ...
сите 130 | | | веќе видена

Економијата во Македонија во вториот квартал од 2017 година се намали за 1.8 отсто споредено со истиот квартал од 2016година. Во поголем дел од овој период, ...
сите 47 | | | веќе видена

Фестивалот кој го слави пијалокот на боговите- Вино Скоп 2017 и оваа година, покрај доброто македонско вино и деликатеси ќе понуди музика за сечиј вкус. На ...
сите 18 | | | веќе видена

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски денес на Комисијата за политички системи на која се разгледува Законот за јазиците, посочи дека европското знаменце на ...
сите 297 | | | веќе видена

Собранието на Република Македонија денеска ќе ја одржи 13. седница на која ќе расправа за седум точки, меѓу кои и интерпелација за тројца министри од новата ...
сите 137 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите на граѓаните на социјалните мрежи откако генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски, на безобразен начин се обиде сликовото да им ...
сите 94 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Владата на Република Македонија, Драги Рашковски, синоќа уште еднаш докажа дека неспособноста и самобендисаноста се одлика на Владата ...
сите 95 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски со својата сопруга денеска беше во посето на Велес. Најпрво присуствуваше на осветувањето на новиот црковен храм СВ ...
сите 14 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ со 2 милиони евра ја реконструира Специјалната болница за белодробни заболувања и турбекулоза „Јасеново“ во Велес. СДС за овие 100 дена владеење ги ...
сите 153 | | | веќе видена

Пратениците на Коалицијата „За подобра Македонија“ денеска ќе поднесат предлог закон во Собранието на Република Македонија за зголемување на пензиите за 650 ...
сите 73 | | | веќе видена

Вицепремиерот Кочо Анѓушев вчера бил на состанок со директорот на рудникот за олово и цинк „САСА“ во придружба со претседателот на Општинската организација на ...
сите 5 | | | веќе видена

Во своето послание по повод осветувањето на црквата „Св. Кирил и Методиј“ во Велес, владиката Агатангел се осврнува на борбата за правото на сопствен ...
сите 37 | | | веќе видена

Младите од општина Ѓорче Петров предводени од кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски денеска закачија македонско знаме кај месноста викана ...
сите 72 | | | веќе видена

Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Ѓорче Петров, Владо Мисајловски вечерва еуфорично беше пречека од своите сопартијци во општинскиот комитет во оваа ...
сите 46 | | | веќе видена

Владата предводена од СДСМ денеска доживеа дебакл со прославата по повод 8 Септември – Денот на независноста. Иако прославата се одржуваше во дворот на ...
сите 128 | | | веќе видена

next