Денешен

Шпанската полиција синоќа ги соопшти имињата на осомничените Мароканци за нападите изведени во Барселона и Камбрилс, во кои 14 лица го загубија животот и ...
сите 128 | | | веќе видена

Неколку илјади лица присуствуваа на спектакуларниот концерт на Сергеј Четковиќ вчеравечер, со што и официјално започна големата летна забава „Супер Скопје“. ...
сите 105 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение прашува каде отидоа парите на граѓаните на Република Македонија. -Парите на граѓаните испаруваат и исчезнуваат секој ден. ...
сите 156 | | | веќе видена

Синоќа со концерт на Сергеј Четковиќ почна големата летна забава „Супер Скопје“, а на првата вечер присуствуваа неколку илјади луѓе. Скопскиот градоначалник, ...
сите 105 | | | веќе видена

Билансот на загинатите во двата терористички напади со автомобили во шпанската автономска област Каталонија се зголеми на 14 лица, откако жена тешко ранета во ...
сите 128 | | | веќе видена

Вчера на седницата на Советот на Oпштина Прилеп, уште еднаш јавно и без малку обѕир кон прилепчани потврдија дека ќе градат станбени згради за мигрантите во ...
сите 24 | | | веќе видена

СДС стана синоним за хаос, непочитување на закон и дрскост. Постапката за разрешување на Јавниот обвинител Марко Зврлевски која вчера ја истуркаа пратениците ...
сите 485 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ вели дека пензионерите се заложници на катастрофално лошата финансиска политика која ја води СДСМ, додавајќи дека премиерот Зоран Заев го укинува ...
сите 156 | | | веќе видена

Пресудата донесена од судијата Лазар Нанев за која што дознав од новинар на Фокус е уште еден срам за спрегата помеѓу некои судии и актуелната власт, бидејќи ...
сите 34 | | | веќе видена

Легитимитетот на претседателот на Сојузот на синдикати на Македонија, Митревски потврден е од страна на Светската конфедерација на синдикати која е претставена ...
сите 14 | | | веќе видена

Одамна на јавноста и е јасно дека СЈО служи единствено како алатка во рацете на СДС за пресметка со своите политички неистомисленици. СЈО преку монтирани и ...
сите 25 | | | веќе видена

Поголем дел од претставниците на т.н. невладин сектор на Сорос со години наназад одработуваа за СДСМ. Па така, секогаш кога ВМРО-ДПМНЕ ќе донесеше некоја мерка ...
сите 156 | | | веќе видена

Портпаролот на Владата на Република Македонија Миле Бошњаковски синоќа побрза на твитер да соопшти дека нема повредени македонски државјани во страшниот ...
сите 73 | | | веќе видена

126 милиони евра од девизните резерви исчезнаа! 126 милиони евра од девизните резерви ги нема! СДС нема одговор каде заминаа овие пари. Сега ги гледаш – сега ...
сите 156 | | | веќе видена

next