Денешен

Елка ЈАЧЕВА-УЛЧАР И ова треба да го знае секој Македонец! На сликата е првата страница од Кониковското евангелие (кое го добило името според името на с. ...
сите 2 | | | веќе видена

Од денешниот празник на муслиманите Рамазан - Бајрам. Се разбира без почитување на мерките. Но, за разлика од литијата во Струга, овј пат нема организирана ...
сите 24 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче и владата предводена од СДСМ се грижат само за своите лични интереси. Грижата на владеачката СДСМ е насочена само кон тоа ...
сите 174 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска оствари работна средба и ги посети полициските службеници кои се распоредени на полициските пунктови во ...
сите 245 | | | веќе видена

Влијателниот британски медицински магацин „Лансет“ оцени дека резултатите од првата фаза од испитувањето на првата кинеска вакцина против Ковид-19 врз луѓе, ...
сите 9 | | | веќе видена

Поглаварот на ИВЗ, реисот Сулејман Реџепи, честитајќи го празникот Рамазан Бајрам рече дека „успешно се справувавме досега, а со одржувањето на овој намаз за ...
сите 49 | | | веќе видена

Три месеци од почетокот на кризата со коронавирусот во Европа, епидемиолошките податоци покажуваат дека помалку богатите земји во Европа ги „победија“ ...
сите 47 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел повтори дека мерките воведени за време на пандемијата на коронавирус ги ограничиле основните и демократските права на ...
сите 83 | | | веќе видена

Речиси половина од Хрватите не се плашат од коронавирусот, а 80 проценти се за отворање на границите пред туристичката сезона, е резултатот на истражувањето на ...
сите 64 | | | веќе видена

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер не го вклучува напаѓачот Алексис Санчез во неговите планови за новата сезона. Чилеанецот во моментов е на ...
сите 50 | | | веќе видена

Поранешниот играч од средниот ред на Челси, Михаел Балак, се чини дека не се согласува со тврдењата дека Вирџил ван Дајк е најдобриот дефанзивец во историјата ...
сите 15 | | | веќе видена

Напаѓачот на Пари Сен Жермен, Единсон Кавани може да ја продолжи кариерата во Интер (Милано). Според информациите од француското издание „Екип“, Интер му ...
сите 101 | | | веќе видена

Битола слави истрчан маратон на еден од големите пријатели на градската трка „ТРЧАЈ БЕ“, Игор МС Јакимовски од Скопје. Човекот кој истрчал 34 маратони од кои 7 ...
сите 5 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев во свое лично име и од името на СДСМ упати честитка до граѓаните по повод 24 мај – денот на сесловенските просветители ...
сите 124 | | | веќе видена

Дозволете ми од мое и од име на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам државниот празник, Денот на сесловенските просветители и учители, Св. Кирил и Методиј. На овој ден ...
сите 124 | | | веќе видена

Во име на Владата, техничкиот премиер Оливер Спасовски, им го честита на сите граѓани државниот празник 24 мај, „Св. Кирил и Методиј“ – Ден на сесловенските ...
сите 124 | | | веќе видена

next