Денешен

Иранското Министерство за надворешни работи соопшти дека шефот на дипломатијата Мохамед Џавад Зариф пристигнал во Биариц каде се одржува самитот на Г7. Спореед ...
сите 64 | | | веќе видена

Лидерот на Демократската унија за интеграција (ДУИ) Али Ахмети смета дека последните настани со случајот „Рекет“ и притварањето на специјалната обвинителка не ...
сите 151 | | | веќе видена

Ларис Гејсер, аналитичар и професор по геополитика, кој во низа написи за италијанскиот весник „Ла верита“ ја откри аферата околу уцената на бизнисмени во која ...
сите 43 | | | веќе видена

Гледам се смеете на ЗЗ и на сето она што скоро секој ден, понекогаш во повеќе наврати дневно се повторува, сервирани скандали од власта, недоквакани изјави на ...
сите 5 | | | веќе видена

Општина Охрид ги ангажира сите распололживи ресурси за гаснење на пожарот што од вчера зафати делови на шума и нискостеблеста вегетација на потегот меѓу селата ...
сите 244 | | | веќе видена

Остануваме посветени на заложбата од Декларацијата што ја донесовме за борба против криминал и корупција, комуникацијата во партијата е одлична меѓу сите ...
сите 360 | | | веќе видена

Наместо борба против криминалот, гледаме дека Владата се занимава со тужби против новинари и медиуми, а Македонија продолжува да тоне, објави на Фејсбук ...
сите 360 | | | веќе видена

Тренерот на Наполи, Карло Анчелоти се пожали на однесувањето на дел од навивачите на Фиорентина за време на синоќешниот дуел во Фиренца. – Овој терен за Наполи ...
сите 11 | | | веќе видена

На 8 септември ќе се одржи 33. Охридски атлетски маратон што традиционално се трча по повод Денот на независноста. Меѓународниот атлетски маратон ќе се трча на ...
сите 40 | | | веќе видена

next