Денешен

Главните приоритети на секоја локална самоуправа се решавањето на проблемите во инфраструктурата и локалниот економски развој, а ние докажавме дека успешно ги ...
сите 14 | | | веќе видена

Предлог-законот за употреба на јазиците е веќе во собраниска процедура, а реакциите во јавноста не стивнуваат. Последни со реакција се јавија и лингвистите кои ...
сите 118 | | | веќе видена

Министерот за здравство Арбен Таравари наместо да обезбеди лекови за рак кои во моментов ги нема, се занимава со ора, игри и националистички изјави. Апсурдно ...
сите 21 | | | веќе видена

Раководителот со секторот за образование во општина Прилеп, Марјан Матракоски на денешната панел дискусија истакна дека пред доаѓањето на оваа локална ...
сите 14 | | | веќе видена

Општина Прилеп пред 12 години, пред оваа локална самоуправа, беше една од најзапоставените и најзаостанати општини во секој поглед. Превзедовме општина со над ...
сите 16 | | | веќе видена

Претседателот на Сојузот на синдикати на Македонија, Живко Митревски на денешната собраниска комисија за труд и социјална политика, каде што се расправа за ...
сите 92 | | | веќе видена

Македонецот Васко Белески на неговата фан страница на фејсбук објави краток текст во кој го опишува неговото исксутво и согледувања околу супер купот кој се ...
сите 6 | | | веќе видена

Денеска, 10.8.2017 година, под мотото „Вклучи се за здрава животна средина!“ во паркот „Јане Сандански“ се одржа промоција на поставениот вело-остров, во ...
сите 14 | | | веќе видена

Денес би сакал да ве известам за иницијатива која што ја спремавме во текот на предходниве денови, а денес ја имаме подготвено. Тоа е иницијатива за ...
сите 37 | | | веќе видена

Здравко Савески од Левица денеска преку Фејсбук го прозва пратеникот на СДСМ и поранешен член на т.н. Шарена Револуција, Павле Богоевски и го праша од што се ...
сите 11 | | | веќе видена

Владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ секогаш излегувала во пресрет на потребите на граѓаните, истакна на денешната панел дискусија Дејан Јовановски од ВМРО-ДПМНЕ. ...
сите 8 | | | веќе видена

Зоран Крстановски од Управата за имотно-правни работи на денешната панел дискусија вели дека пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ има сенс за проблемите на ...
сите 8 | | | веќе видена

Според Националната стратегија и Акцискиот план за бегалци и странци, во Македонија ќе треба трајно да се вдомат неопределн број луѓе. За таа цел, здруженијата ...
сите 94 | | | веќе видена

Граѓанското здружение против осиромашување апелира до Владата да престане да си поигрува со иднината на граѓаните и иднината на идните генерации и веднаш, без ...
сите 6 | | | веќе видена

Градоначалникот на општина Прилеп, Марјан Ристески во обраќањето на собраниската комисија за труд и социјална политика истакна дека приоритет на општината се ...
сите 94 | | | веќе видена

Зеќир Рамчиловиќ од ВМРО-ДПМНЕ на денешната панел дискусија вели дека се надева оти СДСМ ќе го поддржи предлог-законот на ВМРО-ДПМЕ за зголемување на платите ...
сите 6 | | | веќе видена

next