Денешен

Едно лице загина, едно е вратено во камп, а 11 мигранти се префрлени во болницата во Кавадарци по сообраќајката на автопатот Демир Капија-Неготино, потврди за ...
сите 96 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје (ОЈО) донесе наредба за спроведување истражна постапка против 38-годишен скопјанец осомничен за кривично дело „недозволено ...
сите 31 | | | веќе видена

Синдикатот за образование ќе им го продолжи летниот распуст на учениците најмалку за еден ден. Како што соопштуваат од Самостојниот синдикат за образование, ...
сите 51 | | | веќе видена

Возило со мигранти што се движело на патниот правец Демир Капија -Неготино во близина на бензинската пумпа „ДЕП“ удрило во задниот дел на товарно возило што се ...
сите 96 | | | веќе видена

Во тиквешкото село Конопиште се наоѓа земјен столб со пречник околу два метра и висина од 7 - 8 метри, еден од овдешните најважни феномени. Столбот е само еден ...
| | веќе видена

Сара Сандерс, поранешна портпаролка на Белата куќа, се вработи во телевизијата „Фокс Њус“ како редовен соработник за политички коментари и анализи, јави ...
сите 14 | | | веќе видена

Излеговме на лозарски протест за подобри цени на грозје, без политика. Ова го истакна претседателот на Здружението „Напредни лозари“ Трајче Кулев, на ...
сите 41 | | | веќе видена

Лидерот на опозицијата во Венецуела, Хуан Гуаидо изјави дека политичките опоненти на претседателот Николас Мадуро нема да учествуваат на предвремени избори. – ...
сите 18 | | | веќе видена

Натпреварувачи од десеттина земји во наредните три дена ќе учествуваат на меѓународниот Фис ролер ски куп „Тоше Проески“ што се одржува во Крушево во ...
сите 16 | | | веќе видена

Кина одговори на акцијата на Вашингтон за повисоки увозни царини за кинески стоки со зголемување на царините за американски производи во вредност од 75 ...
сите 78 | | | веќе видена

Дејвид Кох, американски милијардер и еден од познатите браќа Кох, најистакнати поддржувачи на Републиканската партија, почина денеска на возраст од 79 години. ...
сите 12 | | | веќе видена

Повеќе пожари беснеат на територијата на Албанија, а по големина и опасноста што ја носат е оној кај Тепелена и кај познатото одморалиште Шенѓин, каде пожарот ...
сите 302 | | | веќе видена

Собраниската комисија за образование, наука и спорт во вторник ќе дискутира за Предлог – законот за изменување на Законот за Македонската академија на науките ...
сите 16 | | | веќе видена

Неколку стотици активисти за заштита на животната средина денеска протестираа пред бразилската амбасада во Париз и Лондон, додека судирот на лидерите за ...
сите 233 | | | веќе видена

Секој за кого има наводи дека ја злоупотребил довербата на јавноста, мора да сноси одговорност, истакнуваат од Амбасадата на САД во Скопје за „360 степени“, ...
сите 283 | | | веќе видена

Во Шпанија почина уште едно лице од бактеријата „листерија“, добиена преку конзумирање заразено свинско месо. Ова е втор смртен случај од избувнувањето на ...
сите 30 | | | веќе видена

next