Денешен

Откако владата започна со отворен прогон на странските инвеститори, дел од нив планираат да ја напуштат Македонија и својот капитал да го пренасочат во друга ...
сите 77 | | | веќе видена

Измамени и злоупотребени, вака се чувствуваат младите во Македонија после првите 100 дена од владеењето на Владата на СДСМ, Зоран Заев и неговите партиски ...
сите 61 | | | веќе видена

Прометот во индустријата во јули во однос на јуни годинава е намален за 9,1 процент, а споредено со јули лани за 2,5 проценти, објави денеска Државниот завод ...
сите 58 | | | веќе видена

Државната Изборна Комисија не смее да дозволи да подлегне под притисоците на СДС и нејзина должност е да ги спроведе локалните референдум за мигрантите. Во ...
сите 89 | | | веќе видена

Место инвестиции во посилна и помодерна армија, Министерството за одбрана предводено од вториот човек во СДСМ, Радмила Шеќеринска, инвестира во елитистичките ...
сите 48 | | | веќе видена

АД ЕЛЕМ наверојатно ќе го поништи тендерот за набавка на гумени ленти за транспорт на кој во козорциум со турска фирма учествуваше компанијата „Фероинвест“ на ...
сите 38 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ и „Коалицијата за Подобра Македонија“ ги предложија следните кандидати за градоначалници: За град Скопје кандидат за градоначалник е Коце ...
сите 24 | | | веќе видена

И новата Влада на СДСМ ја продолжува праксата на сите претходни од минатото на таа партија, со договарање матни бизнис зделки, еден примерите за матните бизнис ...
сите 84 | | | веќе видена

„Нема субвенции братче ако не си остварил повисоко производство од лани“ изјави Заев на гостувањето на телевизија Телма и уште еднаш потврди дека субвенциите ...
сите 66 | | | веќе видена

Десет мртви дечиња за само 60 дена. И штама. Штама во медиумите, пишаните и електронските. Ги нема невладините организации. Нема транспаренти, нема ...
сите 3 | | | веќе видена

Почитувани студенти по медицина, фармација и стоматологија, благодарение на овие колеги од Социјадемократскиот Сојуз, оваа година во ваучерите од 18 600 денари ...
сите 3 | | | веќе видена

Би сакале да ја известиме јавноста дека прекините на водоснабдувањето во високите зони во Аеродром и во Ново Лисиче е поради градежните работи на ЈП „Водовод и ...
сите 90 | | | веќе видена

Владата на СДСМ стана биро за вработување на сите активисти на Шарената револуција. Таквата пракса почна уште пред парламентарните изборите, а откако дојде на ...
сите 21 | | | веќе видена

Актуелниот пратеник во Собранието од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Илиоски е кандидат за градоначалник од ВМРО-ДПМНЕ и коалиционите партнери за Битола. Илиоски ...
сите 6 | | | веќе видена

Правото на референдум и правото на граѓаните да го изразат својот став за важни општествено политички теми е едно основните демоктратски начела. ...
сите 69 | | | веќе видена

next