Денешен

Европската комисија (ЕК) им изрази силна поддршка на ФИФА и УЕФА во борбата против формирањето на нова т.н. Суперлига, замислена како натпреварување од ...
сите 40 | | | веќе видена

Канаѓанецот Клинт Капела имаше синоќа уште едно брилијантно издание во НБА лигата предводејќи ја екипата на Атланта до триумф над Минесота со 116:98 со ефект ...
сите 81 | | | веќе видена

Со оглед на тоа дека бројот на заразени од Ковид-19 е намален, од 1 февруари 2021 година се планира да се врати принципот на работа и работниот процес на ...
сите 33 | | | веќе видена

Пратеникот на македонската партија – Македонска алијанса за европска интеграција, Васил Стерјовски, до Собранието на Албанија поднесе барање, премиерот Еди ...
сите 22 | | | веќе видена

Сакам да испратам силна порака дека европската перспектива, перспективата на пристапување на Западен Балкан, вклучително и на С. Македонија, е јасна и ...
сите 255 | | | веќе видена

Нови 307 случаи со КОВИД-19 од направени 1.854 тестирања беа евидентирани во вчерашниот билтен на Министерството за здравство по изминати 24 часа. Починаа 14 ...
сите 478 | | | веќе видена

Во прекрасни односи сме, вчера бевме на работен состанок заедно, изјави вечерва градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов на прашањето дали односите со ...
сите 48 | | | веќе видена

Овие денови се очекува да стигнат првите две-три илјади вакцини од договорените 8.000 од српските вакцини од Фајзер коишто дефинитивно се усогласени и ...
сите 478 | | | веќе видена

Денеска е 10 јануари според стар стил и се слави Св. Григориј, епископ Ниски. Брат на светиот Василиј Велики. Најпрво беше презвитер, зашто беше оженет, а кога ...
сите 23 | | | веќе видена

Далеку од родната Струга, само пет дена по смртта на помладиот брат Константин, во Цариград починал и македонскиот преродбеник Димитар Миладинов. Тој починал ...
сите 8 | | | веќе видена

Ние не смееме да си дозволиме да испратиме порака дека за нас постои алтернативно решение, освен полноправното членство во ЕУ, истакна вечерва претседателот на ...
сите 34 | | | веќе видена

Јане ЧЕНТО Aj што лажеше за Монструм, Младенов, Мартин Нешковски, малата Тамара, што се колнеше во своите деца за името, за жицата, за сé останато... Mислите ...
сите 19 | | | веќе видена

Првиот вицепремер во Владата и висок функционер во ДУИ, Артан Груби денеска изјави дека повторувањето на слуајот Монструм кој не ткри ништо ново, а самата ...
сите 160 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски на вечерашното гостување во централниот Дневник на телевизија Сител реќе дека имал интензивни средби со ...
сите 158 | | | веќе видена

next